Reklama

Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč?

Vstupuje do nejrychleji rostoucího segmentu trhu, ve kterém například Renaultu nestíhá přijímat objednávky Capturu. Škoda nepočítá s odbytem větším než u Kodiaqu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč?

26.6.2018 | Petr Prokopec | 49 příspěvků

Vstupuje do nejrychleji rostoucího segmentu trhu, ve kterém například Renaultu nestíhá přijímat objednávky Capturu. Škoda nepočítá s odbytem větším než u Kodiaqu.

Přestože se módní trendy pravidelně mění, SUV už pěkných pár let poutají největší zájem zákazníků. Asi to tak nebude napořád, ale než dorazí nový favorit, je třeba kout železo dokud je žhavé. Přesně tak smýšlí i Škoda, která již na jaře příštího roku odhalí produkční Vision X. Po modelech Kodiaq a Karoq tak půjde o třetího do evropské party, ta čínská je ještě o trochu širší díky Škodě Kamiq.

Mladoboleslavská automobilka odhalila koncept Vision X letos v Ženevě, přičemž pozornost publika se kromě pohledné stylizace soustředila i na pohonné ústrojí. Vůz dostal do vínku 1,5litrový přeplňovaný čtyřválec, který dokáže spalovat benzín i CNG. K tomu je doplněn 48voltovým elektrickým okruhem a elektromotorem, jenž roztáčí zadní kola. Ten umí zajistit čistě „bezemisní“ provoz.

Škoda počítá s tím, že toto komplikované ústrojí přenese do sériové výroby, stejně tak ovšem bude Vision X (produkční název je stále neznámý) dostupný i s konvenčními motory. Ještě v Ženevě automobilka mluvila o vysokých ambicích v rámci prodejních cílů. Oprávněně, novinka míří do nejvíce rostoucího segmentu na světě, nyní je ale vše trochu jinak.

Prodejní a marketingový šéf značky Alain Favey se nechal slyšet, že se Vision X nejspíše nestane nejprodávanějším SUV Škody. Na špici se má udržet i nadále Karoq, novinka se tak bude dělit s Kodiaqem o druhé a třetí místo. Pokud se tedy Faveyho vize vyplní, pak by novinka měla každoročně přilákat zhruba sto tisíc zákazníků. To není zrovna mnoho, neboť třeba takový Renault Captur loni dosáhl na 211 321 registrací, a to pouze v Evropě. Vůči této konkurenci by přitom Vision X měl být o trochu delší i širší, ovšem rovněž nižší a škodovka nemá problém Renault v řadě jiných segmentů porážet.

Je otázkou, co za tím stojí. Prodejně neúspěšnou Škodu už ani nepamatujeme a neambiciózního zástupce značky ještě méně. Bude snad produkční Vision X nakonec nabízen pouze s oním komplikovaným pohonem, který bude mít jistě negativní vliv na jeho cenu? Nebo automobilka vidí, že segment je přeplněný novinkami a nevěří tomu, že v něm výrazně uspěje? A nebo ji produkční kapacity trápí natolik, že budou limitující i pro prodeje další novinky?

Čas ukáže více, pro tuto chvíli ale od škodovky neočekávejte další prodejní hit. Nečeká jej totiž ani ona sama...

Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 1 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 19Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 2 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 23Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 3 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 25Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 4 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 26Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 5 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 27Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 6 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 32Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 7 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 37Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 8 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 38Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 9 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 39Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 10 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 40Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 11 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 43Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 12 - Skoda Vision X 2018 zive foto exterier 46Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 13 - Skoda Vision X 2018 zive foto interier 14Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 14 - Skoda Vision X 2018 zive foto interier 15Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 15 - Skoda Vision X 2018 zive foto interier 18Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 16 - Skoda Vision X 2018 zive foto interier 20Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 17 - Skoda Vision X 2018 zive foto interier 23Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 18 - Skoda Vision X 2018 zive foto interier 25Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 19 - Skoda Vision X 2018 zive foto interier 28Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 20 - Skoda Vision X 2018 zive foto interier 29Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 21 - Skoda Vision X 2018 nova sada workshop 077Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 22 - Skoda Vision X 2018 nova sada workshop 087
Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 23 - Skoda Vision X 2018 nova sada workshop 091Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 24 - Skoda Vision X 2018 nova sada workshop 092Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 25 - Skoda Vision X 2018 nova sada workshop 098
Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 26 - Skoda Vision X 2018 nova sada workshop 099Škoda předem přiznává, že její další nový model nebude žádný prodejní hit. Proč? - 27 - Skoda Vision X 2018 nova sada workshop 125
Produkční Škoda Vision X má dorazit zkraje příštího roku. Vzhledem i technikou se přitom má držet stylu předznamenaného letošním konceptem a leckdo by čekal, že se stane jedním z nejprodávanějších modelů. Něco takového ale nečeká ani sama Škoda

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 49 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama