Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp

Kodiaqem a Karoqem nabídka SUV Škody neskončí, ani zdaleka. Jako první posila do týmu se přidá Kamiq a teď jej můžeme vidět v trochu lepším světle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp

15.4.2018 | Petr Miler | 29 příspěvků

Kodiaqem a Karoqem nabídka SUV Škody neskončí, ani zdaleka. Jako první posila do týmu se přidá Kamiq a teď jej můžeme vidět v trochu lepším světle.

Prioritou Škody se v posledních letech stalo „přezbrojení” na poli SUV, takže zatímco i nejprodávanější Octavia musí na novou generaci čekat do roku 2020, „esúvéček” přibývá jako hub po dešti. Dříve automobilka nabízela jen nikterak mimořádně úspěšný model Yeti, předloni ale přišla s velkým Kodiaqem, který loni následoval menší Karoq. Yeti mířil do propadliště dějin, do budoucna ale dorazí ještě česká obdoba Seatu Arona a také SUV kupé jménem Kodiaq GT. Všechno? Co vás nemá, nejvíce z dalších novinek klepe na dveře ještě jeden model, Kamiq.

Z „kvéčkových” jmen nových škodovek leckomu vstávají vlasy hrůzou, ale říkejme mu pracovně Kámík a hned ho budeme vnímat lépe. Představen zatím nebyl, přesto jsme jej už mohli vidět dříve a velký dojem tehdy neudělal. V bílé barvě a v provedení zjevně blízkém základ připomínal „přeleštěné časy” Fabie Junior, což asi málokoho ohromilo, tedy aspoň v pozitivním smyslu slova. Teď se nemaskovaný Kámík před objektivy fotoaparátů předčasně vystavoval znovu a pohled na něj si můžeme alespoň trochu poupravit.

Ne snad, že by to bylo rázem krásné auto, v modré barvě a zjevně vyšší specifikaci s chromovanými doplňky, upravenou spodní částí přídě a většími koly ale vypadá přece jen hodnotněji. Spařit úplně poprvé můžeme i interiér, který asi též nemá čím ohromit, urazit ale též nesvede. Je to lehce modifikovaná „koncernová klasika” a s přihlédnutím k základní ceně vozu, která se v přepočtu má pohybovat okolo 290 tisíc Kč, ji nelze označit za ostudnou.

Kámík tedy bude kamarád hlavně s těmi, kteří mají hlouběji do kapsy, ale chtějí nové SUV. Jako takový by mohl fungovat i tady, nakonec se podívejte na úspěchy třeba Dacie Duster, na český trh či vůbec do Evropy se ale nechystá. Nedokážeme říci, jestli by Škody vůbec měla zájem tu tak laciné SUV prodávat, podobným dilema se ale nemusí trápit - auta pro Evropu nemá kde vyrábět a pokud tu něco ze zmíněných novinek nabídne, bude to onen Kodiaq GT, maržově jistě zajímavější model.

Škoda Kamiq tedy míří do Číny, kde s délkou 4 390 milimetrů, šířkou 1 781 mm a výškou 1 593 mm bude chtít nabízet co nejvíce muziky za peníze. S rozvorem 2 610 mm je v tomto směru jen o tři centimetry menší než Karoq, poháněna by pak měla být hlavně benzinovým motorem 1,5 o výkonu 110 koní. Převodovky budou manuální i automatické, pohon kol zřejmě jen přední. Více se dozvíme snad už v nejbližších týdnech - Kámík je zjevně hotový, aby se přidal do party ke Kouďákovi a Karotce...

Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 1 - Skoda Kamiq spy photos nove 01Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 2 - Skoda Kamiq spy photos nove 02Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 3 - Skoda Kamiq spy photos nove 03Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 4 - Skoda Kamiq spy photos nove 04Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 5 - Skoda Kamiq spy photos nove 05Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 6 - Skoda Kamiq spy photos nove 06
Škoda Kamiq vypadá na neoficiálních nových fotkách o poznání lépe...

Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 7 - Skoda Kamiq 2018 prvni foto 01Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 8 - Skoda Kamiq 2018 prvni foto 02
Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 9 - Skoda Kamiq 2018 prvni foto 03Nové nejlevnější SUV Škody nafoceno do detailu bez maskování. V barvě vypadá líp - 10 - Skoda Kamiq 2018 prvni foto 04
...než na těch dřívějších. Dáno je to hlavně barvou a specifikací

Zdroj: Autohome China

Petr Miler

Diskuze 29 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama