Reklama

Škoda vyrobila už 6 milionů Octavií. Připomeňte si ji v 6 zábavných reklamách

Octavia se začala vyrábět již v roce 1959, my ji ovšem máme spojenou hlavně s třemi novodobými iteracemi. Ta první debutovala už před 21 léty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda vyrobila už 6 milionů Octavií. Připomeňte si ji v 6 zábavných reklamách

29.6.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Octavia se začala vyrábět již v roce 1959, my ji ovšem máme spojenou hlavně s třemi novodobými iteracemi. Ta první debutovala už před 21 léty.

Pro mladoboleslavskou automobilku neexistuje úspěšnější model než Octavia. S výrobou zcela první generace Škoda začala již v roce 1959, během následujících dvanácti let pak vzniklo 365 400 kusů. Během sovětské nadvlády toto jméno zamířilo k ledu, v roce 1996 jej však značka vzkřísila pro první novodobou generaci, jejíž komplikovaný zrod jsme si loni připomínali při 20. výročí těchto událostí. První Octavia vydržela ve výrobě na dnešní poměry extrémně dlouhých čtrnáct let, přičemž z montážních linek sjelo 1 442 100 vozů.

Souběžně s první generací se ovšem již od roku 2004 začala vyrábět také druhá, u které se počet vyrobených kusů v roce 2013 zastavil na 2 604 100. Aktuálně zde pak máme generaci třetí, která byla světu představena v roce 2012 a jíž dosud vzniklo 1 558 400 exemplářů. Tím celková produkce dosáhla významného mezníku, od onoho roku 1959 totiž vzniklo již šest milionů vozů Škody Octavia.

My si především novodobou éru připomeneme v šesti zábavných videích, které lákají nejen na různé generace, ale také na různé aspekty, jimiž byl vůz postupně vybavován. K manuálu se posléze přidal automat DSG, komfort pak navýšila zadní víceprvková náprava. Kromě toho nechyběl nadčasový design Dirka van Braeckela u generace první, stejně jako působivá bezpečnost u generace druhé.

Stávající provedení pro změnu nemalou měrou sází na konektivitu, což ostatně souvisí s érou digitalizace. Kdybyste náhodou nevěděli, jak jméno Octavia vzniklo, tak vzniklo odvozením z latinské číslovky „osm“ neboli „Octo“. Jubilejním šestilimióntým vozem se pak stává verze RS se zeleným lakem a černou střechou, který můžete vidět na snímku níže.

Škoda vyrobila už 6 milionů Octavií. Připomeňte si ji v 6 zábavných reklamách - 1 - Skoda Octavia 6 milionu dalsi tab
Přehled vyrobených kusů Škody Octavia v rámci jednotlivých generací

Škoda vyrobila už 6 milionů Octavií. Připomeňte si ji v 6 zábavných reklamách - 2 - Skoda Octavia 6 milionu dalsi 01Škoda vyrobila už 6 milionů Octavií. Připomeňte si ji v 6 zábavných reklamách - 3 - Skoda Octavia 6 milionu dalsi 02
Škoda již vyrobila šest milionů exemplářů modelu Octavia, tím jubilejním je zelený liftback RS

Škoda vyrobila už 6 milionů Octavií. Připomeňte si ji v 6 zábavných reklamách - 4 - Skoda Octavia 6000000 02Škoda vyrobila už 6 milionů Octavií. Připomeňte si ji v 6 zábavných reklamách - 5 - Skoda Octavia 6 milionu dalsi 03Škoda vyrobila už 6 milionů Octavií. Připomeňte si ji v 6 zábavných reklamách - 6 - Skoda Octavia 6000000 03
Takto automobilka slavila některé z předchozích milníků

Šest zábavných reklam na Škodu Octavia všech generací

Bonus: původní reklama na Škodu Octavia první generace

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše