- -

Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček?

Cena tohoto Superbu láká, výbavu má také slušnou a tmavě červená barva je zajímavě neobvyklá. Obezřetnost je přesto na místě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček?

7.10.2016 | Marek Bednář | 28 příspěvků

Cena tohoto Superbu láká, výbavu má také slušnou a tmavě červená barva je zajímavě neobvyklá. Obezřetnost je přesto na místě.

Nová Škoda Superb je na trhu teprve od poloviny loňského roku. Víme, že určitá kategorie aut - a Superb mezi ně nepochybně patří - je schopná během velmi krátké doby najíždět neuvěřitelné kilometry. Tenhle konkrétní Superb je podobný případ, i když úplně stejný není.

Je prodávaný jako ojetý s první registrací v srpnu roku 2016. Tedy je to asi dva měsíce staré auto; nic neobvyklého, předváděcí vůz, řekne si leckdo na první pohled. Jenže to by muselo být opravdu rodeo, protože tohle auto má najeto 140 515 km (sic) a prodává se za 549 tisíc korun s možností odpočtu DPH, pak stojí jen 453 tisíc Kč. Cena nového, jak je uvedeno v poznámce, je prý přes 914 tisíc.

Kdyby to byl opravdu dva měsíce starý Superb, neprodával by se takhle levně a s takovým kilometrovým proběhem. Také se v jeho nabídce dočteme, že je to „zkouškový vůz” a že se prodává bez tovární záruky. Není to tedy auto, které bylo jako nové prodáno zákazníkovi, co by s ním „létal” po dálnicích, to by ostatně muselo být registrováno dávno - podle VIN víme, že vyrobeno bylo 18. září 2015.

Vše nasvědčuje tomu, že jezdilo jako testovací vůz automobilky na značkách s písmenkem F. Ty se u nás používají pro testování nových aut a platí pro ně trochu jiná pravidla, mimo jiné, a protože jízda sama o sobě, nikoliv převážení někoho do práce, je hlavní náplní činnosti takových aut. Jsou tak schopná za rok a něco najet i více 140 tisíc kilometrů, tahle auta se ale obvykle šrotují poté, co je jejich výzkumný potenciál vyčerpán. Zde se to ale zjevně z nějakého důvodu nestalo. Můžeme se ptát proč a jak se dostalo „ven” a také kde všude a jak se s tímhle autem jezdilo, je-li prodáváno bez záruky.

Jsou dvě možnosti, co s touto nabídkou udělat. Buď si můžete koupit nový Superb za téměř poloviční cenu oproti novému, ovšem je otázkou, v jakém stavu tohle auto je. Oněch 140 tisíc kilometrů totiž mohlo být opravdu drsných a auto po nich může být unavené jako po 400 tisících běžného provozu. Anebo si z ní můžete vzít informaci, že nový Superb nemusí mít najeto maximálně 60, 70 tisíc kilometrů, když ho někdo nabízí jako ojetý. Tohle je aktuálně nejvíce ojetý kus v prodeji v Evropě a ukazuje, že roční nájezd takového vozu může být i násobně větší...

Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 1 - Skoda Superb III prodej zvlastni 01Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 2 - Skoda Superb III prodej zvlastni 02Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 3 - Skoda Superb III prodej zvlastni 03Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 4 - Skoda Superb III prodej zvlastni 04Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 5 - Skoda Superb III prodej zvlastni 05Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 6 - Skoda Superb III prodej zvlastni 06Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 7 - Skoda Superb III prodej zvlastni 07Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 8 - Skoda Superb III prodej zvlastni 08Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 9 - Skoda Superb III prodej zvlastni 09Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 10 - Skoda Superb III prodej zvlastni 10Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 11 - Skoda Superb III prodej zvlastni 11Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 12 - Skoda Superb III prodej zvlastni 12Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 13 - Skoda Superb III prodej zvlastni 13Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 14 - Skoda Superb III prodej zvlastni 14Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 15 - Skoda Superb III prodej zvlastni 15Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 16 - Skoda Superb III prodej zvlastni 16Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 17 - Skoda Superb III prodej zvlastni 17Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 18 - Skoda Superb III prodej zvlastni 18Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 19 - Skoda Superb III prodej zvlastni 19Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 20 - Skoda Superb III prodej zvlastni 20Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 21 - Skoda Superb III prodej zvlastni 21Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 22 - Skoda Superb III prodej zvlastni 22Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 23 - Skoda Superb III prodej zvlastni 23
Tenhle Superb je lákavě levný, ale stojí to za to?

Zdroj: Škoda Plus

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 28 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše