Tesla kvůli Model 3 přestaví showroomy, očekávané způsoby prý hodí z okna

18.8.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Dealerství Tesly se mají výrazně proměnit. Jak, zatím není přesně známo, ale do příchodu Modelu 3 je ještě času dost.

Způsob, jakým automobilka Tesla v USA prodává svá auta, je už nyní přinejmenším neortodoxní a na hraně zákona - a někde dokonce i za ní. Na rozdíl od ostatních automobilek totiž její showroomy nejsou nezávislé firmy, ale jsou všechny ve vlastnictví značky. Tedy - tam, kde to jde. Ve státech jako Arizona nebo Texas, kde je takovýto prodej aut přímo zakázán, se showroomy tváří jen jako výstavní prostory - informace o cenách nebo cokoliv spojeného s prodejem aut tam nenajdete, ale můžete se na auta podívat a projet se v nich.

V souvislosti s příchodem Modelu 3, který je pro automobilku extrémně důležitý, má přijít pro prodejny velká změna. Jaká, zatím není známo, ale Ganesh Srivats, viceprezident pro severoamerické prodeje Tesly, uvedl, že je v plánu velký redesign showroomů, který „háže očekávané způsoby prodejů aut z okna a začíná znovu od píky”. Co si pod tím představit, je zatím otázkou, Srivats sdílnější nebyl.

Popsal ale důvody, které automobilku vedly k aktuálnímu prodejnímu modelu. „Věděli jsme, že se v propagování naší mise nemůžeme spolehnout na tradiční dealery, na to, že bude obchod probíhat tak, jak chceme, na to, že dealeři nabídnou tak skvělou péči o zákazníky. Takže jsme si museli vytyčit vlastní cestu,” vysvětlil. „Líbí se nám idea vlasntění celého procesu. Zlepšuje to proudění informací od zákazníků k procesu vývoje aut,” dodal, což už dává lepší smysl.

Tesla Model 3 pravděpodobně nebude na světě do podzimu 2017, spíš se ale dá počítat s pozdějším datem. Automobilka pracuje také na dalších modelech, nebo na nich alespoň pracovat začíná; Elon Musk například hovořil o MPV jako o dalším kroku. Jeho vzhled zatím samozřejmě není známý, ale Theophilus Chin představil svou ideu, jak by mohlo vypadat. Můžete se na něj podívat níže. Jestli ho Tesla nazve Model V a dostane se tak do křížku pro změnu s Mercedesem, nemáme zprávy.

Tesla kvůli Model 3 přestaví showroomy, očekávané způsoby prý hodí z okna - 1 - tesla showroom ilu 01Tesla kvůli Model 3 přestaví showroomy, očekávané způsoby prý hodí z okna - 2 - tesla showroom ilu 02Tesla kvůli Model 3 přestaví showroomy, očekávané způsoby prý hodí z okna - 3 - tesla showroom ilu 03Tesla kvůli Model 3 přestaví showroomy, očekávané způsoby prý hodí z okna - 4 - tesla showroom ilu 04Tesla kvůli Model 3 přestaví showroomy, očekávané způsoby prý hodí z okna - 5 - tesla showroom ilu 05
Showroomy Tesly se mají k příchodu Modelu 3 proměnit

Tesla kvůli Model 3 přestaví showroomy, očekávané způsoby prý hodí z okna - 6 - tesla mpv ilustrace theo chin 01Tesla kvůli Model 3 přestaví showroomy, očekávané způsoby prý hodí z okna - 7 - tesla mpv ilustrace theo chin 02
Theophilus Chin pro Teslu navrhl plánované MPV. Dosela mu to sluší

Zdroje: Fast Company, Theophilus Chin

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše