Reklama

Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč?

Levné Ferrari ještě nikdy neviděl, v tomto stavu se ale zdá být bezcenné jako zdroj náhradních dílů i příliš drahé na to, aby bylo postaveno prakticky znovu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč?

27.11.2017 | Mirek Mazal | 23 příspěvků

Levné Ferrari ještě nikdy neviděl, v tomto stavu se ale zdá být bezcenné jako zdroj náhradních dílů i příliš drahé na to, aby bylo postaveno prakticky znovu.

Pravidelně se vám snažíme přibližovat zajímavá auta, která se objevila v nabídce aukčních společností, v inzerci autobazarů i soukromých osob. Někdy požadovanou cenu známe, jindy ani to ne, s výjimkou veřejných aukcí se ale obvykle nakonec nedozvíme, za jakou částku se vůz skutečně prodal. Dnes vám můžeme přiblížit celý příběh prodeje jednoho auta a zajímavý není není jen tím.

Hlavní roli v něm hraje italský plnokrevník, Ferrari 512 Berlinetta Boxer. To je dnes legendární model, který se v Itálii vyráběl od roku 1976 celkem 5 let. Ve srovnání s předchůdcem jménem 365 GT4 BB proběhly jen drobné vnější změny, na rozdíl od obměněné techniky motoru. Nový plochý dvanáctiválec se zvýšeným kompresním poměrem 9,2:1 o objemu pěti litrů (odkazuje na pojmenování vozu) se čtyřmi karburátory Weber dával výkon 265 kW (360 koní) a točivý moment 452 Nm. Použití suchého mazání motoru zajišťovalo bezproblémový i při prudkém projíždění zatáček. Podvozkové díly nebyly inovovány, jen se zvětšily rozměry zadních pneumatik. Ferrari 512 BB bylo osazeno manuální pětistupňovou převodovkou a dosahovalo maximální rychlosti 288 km/h. Celkem u Ferrari vyprodukovali 929 kusů BB 512.

Jistě výjimečné auto, které se dnes neprodává levně. Kus, na který se právě díváte, byl ovšem před pár hodinami vydražen za 39 750 USD, tedy asi 850 000 Kč. Že to zní jako výhodná koupě? Tak se na vůz podívejte pořádně - tato 512 byla neopravitelně zničena požárem a marně pátráme, který její díl lze použít v aktuálním stavu. Levé přední kolo?

Není jasné, co požár způsobilo, ale na výsledek to nemá vliv. Podle fotek zřejmě požár vypukl v motorovém prostoru, což by u italského sporťáku ze 70. let (nakonec i novějšího...) ani nepřekvapilo. Zničen byl nejen sám motor, ale i převodovka, podvozkové části, kola a z interiéru zbyl jen popel a železné konstrukce. Tady opravdu není co brát.

Koupit zbytky vozu a následně je rozprodat na náhradní díly lze, taková varianta tu ale snad ani nepřipadá v úvahu. Docela by nás tedy zajímalo, z jakého důvodu se tohle torzo 512 BB prodalo za tolik peněz. Pohled na ceny ojetin ukazují, že zachovalá Ferrari tohoto typu se obvykle prodávají od 6 milionů Kč výše, což není málo. Je ale reálné, že by někdo investoval do ohořelého torza s vidinou, že jej za pár milionů v podstatě postaví od nuly a s originálními „papíry” jej prodá za více? Však takto „renovovaný” vůz by beztak neměl cenu jako úplný originál. Nebo nám tu něco uniká? Podívejte se na to a případně nám dejte vědět v diskuzi...

Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 1 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 01Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 2 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 02Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 3 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 03Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 4 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 04Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 5 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 05Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 6 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 06Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 7 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 07Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 8 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 08Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 9 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 09Tohle shořelé Ferrari se právě prodalo za 850 tisíc Kč. Netušíte, proč? - 10 - Ohorele Ferrari za vice jak 850 tisic prodej 10
Z tohoto Ferrari 512 nezůstalo prakticky nic, přesto se prodalo za více jak 850 tisíc Kč. Úplně nechápeme, proč

Zdroj: Copart přes Carscoops

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 23 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše