Úřady muži zkonfiskovaly a sešrotovaly jeho BMW, když byl v nemocnici na operaci

Přijít o auto vinou zlodějů, nehody či živelné katastrofy je k naštvání. Když vás o něj ale chybou připraví úřady a ještě neříkají pravdu o svém postupu, je to teprve k vzteku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Úřady muži zkonfiskovaly a sešrotovaly jeho BMW, když byl v nemocnici na operaci

18.10.2018 | Petr Prokopec

Přijít o auto vinou zlodějů, nehody či živelné katastrofy je k naštvání. Když vás o něj ale chybou připraví úřady a ještě neříkají pravdu o svém postupu, je to teprve k vzteku.

Představte si, že máte naplánovanou operaci. Zamknete tedy dům, auto necháte na vyhrazeném parkovacím místě a na tři dny zamíříte do nemocnice. Po návratu pak logicky čekáte, že se máte kam vrátit a že budete mít čím jezdit. Zcela odlišnou zkušenost má ovšem muž z britského Flintshire, který byl BBC identifikován jen jako „pan G.” Ten se totiž po návratu z nemocnice již se svým BMW 323i neshledal. Terčem zlodějů se ale jeho trojková řada nestala.

Místo toho byl mnichovský vůz obětí laxního přístupu úředníků. Podle zprávy tamního ombudsmana totiž místní samospráva vůz zabavila a následně sešrotovala jako vrak. Domnívala se totiž, že vůz nikomu nepatří, to ale nebylo její jediné pochybení. Neinformovala totiž ani majitele pozemku, na němž vůz stál, že se jej chystá odstranit.

Úředníci navíc celou dobu tvrdili, že se jim majitele přes registr vozidel nepodařilo dohledat, což se posléze ukázalo jako lež. Vyšlo totiž najevo, že databázi vůbec neprohledávali. Auto se jim zkrátka zdálo být staré a nepoužívané, a tak bylo odstraněno ze silnice, aniž by byl proveden jakýkoli předchozí či následný formální krok vyžadovaný zákonem.

Pan G. se po návratu z nemocnice logicky domníval, že jeho BMW bylo ukradeno. Když ale informoval policii, postupně se dozvěděl, co se skutečně stalo. A pochopitelně ho to rozzuřilo. „Totálně mně to naštvalo. Zároveň jsem byl ale pěkně zmatený, protože jsem nedokázal pochopit, proč sebrali vůz, který byl registrován na mne na mé adrese,“ uvedl Pan G. celou záležitost přitom považuje za „krajní nemístnost“. To jsou ovšem poměrně slabá slova, z našich úst by v dané chvíli vylétla daleko peprnější. Zvláště pak kvůli dohře celého případu, která je opravdu hořká.

Muž totiž v roce 2004 své BMW 323i generace E46 koupil jako lehce jeté za 14 tisíc liber (tehdy 683 tisíc korun). Další statisíce jej pak v průběhu let stál nový motor, brzdový systém a další opravy, mimo to měl v zavazadlovém prostoru nářadí v hodnotě zhruba 2 000 GBP (58 700 Kč). I to ovšem bylo sešrotováno společně s mnichovskou trojkou.

Logické by přitom bylo, aby místní samospráva přiznala nyní již ex-majiteli BMW maximální kompenzaci. Nicméně to bychom museli žít ve spravedlivém světě, ve kterém jsou přemotivovaní úředníci za svá pochybení natahováni náležitě odpovědní. Bohužel tomu tak ale není, pan G. tak jako kompenzaci za svůj vůz i za způsobené potíže obdrží jen 2 750 GBP (80 700 Kč), tedy aktuální hodnotu vozu a nějaké drobné.

Pokud celou záležitost vidíte jako nespravedlivou, vězte, že rozhodně nejste sami. Je přitom opravdu hořkosladké, že majitel ze všeho vyvázl ještě relativně dobře. Selhání úředníků nejsou ničím výjimečným, stejně jako jejich odmítání přiznat chybu i následnou kompenzaci. Muž z Flintshire tak pomalu ještě může být rád, že dostane peníze a ne fakturu na odtah a sešrotování jeho oblíbeného auta...

Úřady muži zkonfiskovaly a sešrotovaly jeho BMW, když byl v nemocnici na operaci - 1 - BMW 3 E46 2002 ilustracni foto 01Úřady muži zkonfiskovaly a sešrotovaly jeho BMW, když byl v nemocnici na operaci - 2 - BMW 3 E46 2002 ilustracni foto 02Úřady muži zkonfiskovaly a sešrotovaly jeho BMW, když byl v nemocnici na operaci - 3 - BMW 3 E46 2002 ilustracni foto 03Úřady muži zkonfiskovaly a sešrotovaly jeho BMW, když byl v nemocnici na operaci - 4 - BMW 3 E46 2002 ilustracni foto 04Úřady muži zkonfiskovaly a sešrotovaly jeho BMW, když byl v nemocnici na operaci - 5 - BMW 3 E46 2002 ilustracni foto 05Úřady muži zkonfiskovaly a sešrotovaly jeho BMW, když byl v nemocnici na operaci - 6 - BMW 3 E46 2002 ilustracni foto 06
Představte si, jak byste asi reagovali, když před odchodem do nemocnice jste majitelem BMW řady 3, a po návratu již jen musíte řešit horlivou snahu úředníků, jenž vás o vůz připravila - přesně to se totiž stalo muži z britského Flintshire

Zdroj: BBC

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama