VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej

30.8.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Tohle Lupo dostalo větší motor Audi a řadu dalších úprav. Jeho výkon je ve srovnání se sérií násobný, zvenčí na to ale zase tak moc nevypadá.

Pamatujete si na Volkswagen Lupo GTI? Ne? Není se co divit, moc se jich u nás neprodalo, protože už civilní verze - a také jeho španělské dvojče Seat Arosa - u nás byla docela drahá. GTI bylo pochopitelně ještě dražší, takže je poměrně vzácné. A dnes si drží cenu, hezké kousky nejdou pod 150 tisíc korun a nedávno jsme tu měli jeden za půl milionu. Ten byl svým stavem blízko dokonalosti.

Stroj, který vám chceme představit dnes, je ještě dražší. Prodával se na eBay a jedna aukce skončila, vůz se ale neprodal a je tedy na prodej znovu. Je to Lupo GTI přestavěné u firmy Car Creativ. Co je na něm jinak? Leccos, nejpatrnější jsou ale změny v motorovém prostoru, kam si našel cestu úplně nový agregát.

Stále pochází od koncernu VW a stále je to vpředu napříč uložený benzínový čtyřválec, šílenost jako stavbu s V8 a zadním náhonem nečekejte, ani tak ale nejde o nic skromného. Onen čtyřválec je přeplňovaný dvoulitr upravený na 309 koní a 428 Nm. Přes manuální převodovku je posílá na přední kola zhruba 1 000 kg vážícího auta.

Dvoulitr je to konkrétně z Audi s kódem EA113, tedy už z výroby přeplňovaná jednotka, která se montovala mimo jiné i do Octavie II RS. Dostal ale větší turbo, lepší vstřikovače, výkonnější palivové čerpadlo a řídící jednotku údajně ze závodního Seatu Leon Supercopa. Výfuk má závodní katalyzátor značky HJS a jsou v něm klapky pro úpravu zvuku.

Převodovka je šestikvalt z Volkswagenu Golf a a je tu i samosvorem s až 100% svorností od firmy Quaife. Stranou nezůstal ani podvozek, jsou tu nastavitelné tlumiče s pružinami od KW a příčný stabilizátor od H&R. Všechna gumová uložení jsou pevnější polyethylenová, nikoliv standardní gumová. Brzdy pocházejí od Porsche a vpředu mají 330mm kotouče, které zase „dodalo” Audi A8. Pancéřované brzdové hadičky jsou samozřejmostí.

Po stránce designu toto auto nicméně má vypadat co nejblíž sérii. Jsou tu tedy větší kola, ale jinak byste tu známky vizuálního tuningu hledali marně. I v interiéru je všechno sériové, až na dvě věci. Jednak rádio, které ale nyní nabídne bluetooth a možnost připojení kde čeho; v sérii byl člověk „odkázán” na CD a kazety. Zajímavější je ale tachometr cejchovaný do 300 km/h, ten standardní končí o 100 km/h níže.

Zkraje jsme zmínili cenu, tedy se něčeho chyťte a tady je - 26 950 Eur, tedy asi 728 tisíc korun. Za takové peníze je už opravdu z čeho vybírat a 300 koní to klidně může mít atmosférických a na zadních kolech. A podle toho možná vypadal zájem v předchozí aukci - vůz se neprodal. Teď běží znovu, cenu ale prodávající nezměnil.

V inzerátu uvádí, že ho má v takovémto stavu od roku 2008 a že za tu dobu najel asi 20 tisíc kilometrů. Během té doby se prý nepokazilo vůbec nic, jen musel jednou vyměnit baterii. Na jakou částku přišla úprava, bohužel neuvádí, ale žádnou láci nečekejme.

VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 1 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 01VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 2 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 02VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 3 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 03VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 4 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 04VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 5 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 05VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 6 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 06VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 7 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 07VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 8 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 08VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 9 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 09VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 10 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 10VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 11 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 11VW Lupo GTI s motorem 2,0 turbo je dokonalá kapesní raketa. A je na prodej - 12 - VW Lupo GTI 2 0 turbo prodej 12
Tohle auto má pod kapotou pořádnou porci výkonu. A může být vaše, i když ne levně

Zdroj: eBay

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše