- -

Policie v Británii zabavila třem řidičům sporťáky za 16 milionů. Důvod je svérázný

Nevíme přesně, jak vypadal závod ve sprintu, který si dotyční měli dát v provozu, policie jej ale vyhodnotila způsobem, který od nás neznáme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Policie v Británii zabavila třem řidičům sporťáky za 16 milionů. Důvod je svérázný

25.4.2017 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Nevíme přesně, jak vypadal závod ve sprintu, který si dotyční měli dát v provozu, policie jej ale vyhodnotila způsobem, který od nás neznáme.

Dostat se za volant supersportu je dnes snazší než kdy dříve. A nejde ani tak o to, že by šlo o levné zboží nebo si jeho koupi mohl dovolit kde kdo, spíše narážíme na množství autopůjčoven, které se na půjčování podobných přímo soustřeďují Ferrari, Lamborghini nebo Porsche vám tak „pane” může říkat během chvíle po splnění několika málo podmínek. V zásadě stačí, abyste neměli řidičák jen pár pátků a supersport si můžete půjčit na libovolnou dobu, záleží jen na „tučnosti” vašeho bankovního účtu.

Právě touto cestou se vydala trojice britských mladíků, kteří si od britské firmy Performance Portfolio na čtyřiadvacet hodin vypůjčili McLaren 570S, Lamborghini Aventador a Ferrari 458 Italia v celkové hodnotě přes 16 milionů Kč. S těmito vozy přitom měli v plánu vyrazit na svatbu, kde by možná skončili v objetí okouzlených dívek a slečen. K tomu ale nedošlo, neboť nejprve trojice zatoužila po troše zábavy.

Podle dostupných informací mladíci zpomalili na tříproudé dálnice a následně si to rozdali ve sprintu s letmým startem. Udělali to opakovaně a navíc bezohledně - nepočkali si na chvíli bez provozu (pokud taková vůbec na daném místě existovala), a tak omezovali ostatní řidiče. A ti zavolali policii.

Jsme v Británii, kde je bezpečnostní kamera výjimečná asi tak, jako patník u silnice, a tak si policisté na tyto řidiče posvítila, jejich činy zdokumentovala a vydala se jim vstříc. Dosud nic zvláštního - jsou tu bezohlední mladíci zkoušející možnosti nepoznaných aut, naštvaní řidiči snažící se je umravnit a policisté to činící. Bizarní ovšem je, co následovalo.

Policisté vyhodnotili čin trojice mladíků doslova jako „jízdu v anti-sociálním stylu“, česky lépe nespolečenské chování na silnici. Něco takového u nás nemáme, a tak sáhněme po definici. Ta hovoří o ohrožování ostatních účastníků provozu rychlou jízdou, burnouty, lepením se na zadek, vytlačováním či závoděním na silnici. Hrozí za ni nejen obligátní body a pokuta (3 body a 100 liber, to není zase tak vážný trest), ale nově dává možnost policii také zabavit vůz a dokonce řidiče uvěznit. A policie ji ráda využila - zabavení aut byl ten první trest, který se na hlavy výše zmíněných výtečníků snesl.

Co se s auty bude dít dále, netušíme, policie se ale - zdá se - v celé věci docela vyžívá. Oficiálně hovoří o tom, že „zabavení se ukázalo být pro mladé muže a jejich přátele drahou legrací”. Dá se totiž minimálně tušit, že i když vozy budou půjčovně vráceny, bude po výtečnících požadována náhrada potenciálně ušlých zisků. A nikdo neříká, že musí být vráceny.

„Na základě zákona můžeme zabavit vaše vozidlo a zkonfiskovat jej, pokud řídíte nespolečenským způsobem. Jsme si celkem jisti, že nebude sešrotováno a proměněno v plechovky, ale nikdy nevíte,” stojí doslova v prohlášení policie. Je tak otázka, co bude s auty dále - pokud budou zkonfiskována, budou je dotyční muset půjčovně uhradit, a to bude opravdu drahé. A mužům hrozí i jiná dohra - policie může jejich jednání vyhodnotit i jiným způsobem a mohou stanout před soudem.

Zabavení vozů doprovodila na sociálních sítích řada komentářů. Zatímco mnozí mluví o chvályhodném činu, další jednání policie odsuzují. Prý totiž „úspěšně zničila den třem lidem, kteří nikomu neubližovali“. Jak věc vnímáte vy, budete nejlépe vědět sami. V každém případě bychom doporučili... neúčastnit se na britských silnicích improvizovaných závodů ve sprintu.

Policie v Británii zabavila třem řidičům sporťáky za 16 milionů. Důvod je svérázný - 1 - Policie zabavene supersporty 01Policie v Británii zabavila třem řidičům sporťáky za 16 milionů. Důvod je svérázný - 2 - Policie zabavene supersporty 02Policie v Británii zabavila třem řidičům sporťáky za 16 milionů. Důvod je svérázný - 3 - Policie zabavene supersporty 03
Britská policie zabavila trojici supersportů kvůli tomu, že si to jejich řidiči rozdali ve sprintu na dálnici. Může je teď i zkonfiskovat a nadělat jim spoustu problémů...

Zdroj: South Yorkshire Police@Facebook přes Motor1

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše