-

Ženy vybraly nejlepší auto na převoz psů. Vítěz pro ně nabízí neuvěřitelné věci

Psa má u nás asi čtvrtina lidí, stejně jako ve Velké Británii. Občas je tak nutné převézt jej autem, které to ale zvládá úplně nejlépe?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Ženy vybraly nejlepší auto na převoz psů. Vítěz pro ně nabízí neuvěřitelné věci

31.10.2018 | Petr Prokopec

Psa má u nás asi čtvrtina lidí, stejně jako ve Velké Británii. Občas je tak nutné převézt jej autem, které to ale zvládá úplně nejlépe?

Britská závodnice a moderátorka Vicky Butler-Henderson se tento podzim spolu s Tiffem Needellem vrátila na televizní obrazovky v nové sérii Fifth Gearu. Kromě toho ale nezapomíná ani na své další aktivity. Spolu s Erin Baker a Rachael Hogg pod hlavičkou webu Auto Trader provozuje na YouTube pořad REV, který se na automobily dívá očima žen.

Protentokrát se trio zaměřilo na převoz psů v autech. Jde o oblast, která je docela důležitá jak z pohledu motoristů, tak pro automobilky, přitom se ji málokterý výrobce intenzivněji věnuje. A pokud se podíváme na statistická data, zjistíme, že jde o docela promarněnou příležitost.

Ve Velké Británii má totiž domácího mazlíčka polovina lidí, přičemž 50 procent z tohoto počtu připadá na psy. V Česku je situace obdobná, psa by měla vlastnit zhruba čtvrtina obyvatelstva. A co je z pohledu výrobců daleko důležitější, chovatelé do svých mazlíčků neváhají vrážet velké peníze. Jen loni tak bylo za krmivo a doplňky utraceno 12 miliard korun. I automobilky by si z ní mohly trochu utrhnout, zatím to ale dělají jen okrajově.

Jedněmi z výrobců, kteří se na tomto poli hodně činí, jsou Land Rover a Volvo, u kterých lze utrácet za doplňky spojené s převozem psů. Proto v testu padla volba na modely Land rover Discovery a Volvo V90, které mohou být napěchované značkovými produkty, mezi něž nepatří jen gumové rohože v zavazadelníku.

Britský i švédský vůz mohou být osazeny třeba speciální převozní schránkou, stejně jako ochrannými bočnicemi, které zavazadelník chrání před chlupy. K dispozici jsou také speciální bezpečnostní pásy. Land Rover pak zašel opravdu daleko a Discovery osadil i systémem snižujícím podvozek, načež psi nemusí skákat z takové výšky, což redukuje tlak směřovaný při dopadu hlavně na přední končetiny. Britové v daný moment měli na paměti i nastupování, a tak je k dispozici i nástupní rampa. A to pořád není vše - mezi originální příslušenství patří i tovární sprcha, kterou můžete psa před nástupem do vozu omýt.

Vedle těchto možností je Honda Civic testovaná Rachael chudým příbuzným, ze specifických doplňků pro psy nenabízí prakticky nic, stejně jako většina ostatních vozů. Její účast v tomto srovnání ale má své opodstatnění - i když psům ušita na míru není, beztak byla v letošní anketě Auto Traderu zvolena nejlepším vozem pro převoz čtyřnohých přátel pro svůj prostorný interiér, odolné materiály a pochopitelně mnohem příznivější cenu, než jakou mohou nabídnout konkurenti ze Švédska a Velké Británie.

Máme tu tedy pomalu dva „psí speciály” proti obyčejnému vozu za zlomek ceny. Pokud bychom měli nechat hlasovat psy, ti jasně preferují Land Rover s Volvem, do jejichž upravených zavazadelníků se vrhají pomalu s nadšením. V případě Hondy Civic to chtělo to dost přemlouvání, ale tento aspekt nechme stranou.

Pokud jde o volbu samotných dam, Vicky jasně říká, že Land Rover Discovery se všemi „psími příplatky” je tím pravým zvířecím královstvím na kolech. Volvo není o mnoho dále, tak moc toho ale už nenabízí a více myslí snad jedině na bezpečnost, jak byste nakonec u Volva čekali. Honda pak prostě odvede svou práci a moc se při tom nezapotí, její interiér ani nepřitahuje moc psí chlupy. Na konkurenty tak nemá, jenže když vše dáte do kontextu s cenou, snadno pochopíte, proč většina lidí dává přednost Civicu. Je prostě nesrovnatelně levnější a psům se nebrání.

Vítězem je ovšem Discovery, Vicky by jen místo dvoulitrového benzinového turba pod kapotou, které je prý příliš žíznivé a beztak moc nejede, dala přednost šestiválcovému dieselu. Odvážný názor v dnešní době, v tomto případě ale není těžké jej chápat...

Ženy vybraly nejlepší auto na převoz psů. Vítěz pro ně nabízí neuvěřitelné věci - 1 - Nejlepsi auta pro psy REV test 2018 videoscreen 01Ženy vybraly nejlepší auto na převoz psů. Vítěz pro ně nabízí neuvěřitelné věci - 2 - Nejlepsi auta pro psy REV test 2018 videoscreen 04Ženy vybraly nejlepší auto na převoz psů. Vítěz pro ně nabízí neuvěřitelné věci - 3 - Nejlepsi auta pro psy REV test 2018 video 01Ženy vybraly nejlepší auto na převoz psů. Vítěz pro ně nabízí neuvěřitelné věci - 4 - Nejlepsi auta pro psy REV test 2018 video 02
Vicky Butler-Henderson, Erin Baker a Rachael Hogg otestovaly, zda je lepší pro převoz psa Land Rover Discovery, Volvo V90 nebo Honda Civic. Výsledné pořadí bylo přesně takové, však Disco nabízí pro psy i sprchu, ale jen bez ohledu na cenu. Pokud ta vstoupí do hry, Civic je jasný vítěz i bez zvláštních doplňků

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama