Reklama

Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší

U nás je to jedna z nejoblíbenějších kategorií aut a není divu - kompaktní kombík zastane skoro vše. Soudy mužů v tomto případě známe dobře, ale který se nejvíce líbí ženám?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší

9.7.2018 | Petr Prokopec | 47 příspěvků

U nás je to jedna z nejoblíbenějších kategorií aut a není divu - kompaktní kombík zastane skoro vše. Soudy mužů v tomto případě známe dobře, ale který se nejvíce líbí ženám?

Druhá polovina letošního roku bude neobyčejně bohatá na automobilové pořady. Čekat můžeme třetí sérii The Grand Tour, šestadvacátou sérii Top Gearu a rovněž návrat Fifth Gearu. Otázkou však zůstává, zda se kromě posledního vystoupení Matta LeBlanca před kamerami BBC máme vůbec nač těšit. Nový pořad Jeremyho Clarksona a spol. do značné míry opakuje dávno viděné, Tiff Needell a jeho kolegové pak sice nepostrádají um, nicméně se zábavností obvykle poněkud bojují.

Ač se tedy druhá půle roku zdá být naditá, ve výsledku může být i chudá. Truchlit ovšem nemusíte, jen z televize přepněte na počítač, kde mužské moderátory střídá dámské trio známé jako REV. Tuto skupinku žen okolo Vicky Butler-Henderson jsme tu nedávno již měli, a to v rámci srovnávacího testu levných SUV. Nyní přišla řada na levnější kombíky, a je třeba dodat, že Vicky, Erin Baker a Rachael Hogg srší vtipem více než kdy předtím.

Vtipkování je nejvíce spojeno se Škodou Octavia Combi, která nastoupila do souboje se sesterským Volkswagenem Golf Variant a Peugeotem 308 SW. Jak ovšem dodává Vicky, tyto vtípky odkazují na 80. léta minulého století, kdy na tom mladoboleslavská automobilka byla s kvalitou opravdu špatně. Dnes má samozřejmě mnohem lepší renomé, byť soudě podle místních diskuzí spíše v zahraničí než v Česku, kde zaměstnává desetitisíce lidí.

Nenávistné pózy ale nyní ponechme stranou, místo toho se budeme soustředit na kvality i nekvality testovaných kombíků očima britských žen. Ty vychvalují Peugeot za největší zavazadelník (bráno při sklopených sedadlech) i komfortní jízdu. Stejně tak je vyzdvihován exteriér, byť v jeho rámci je třeba přistoupit k jistému kompromisu - pohodlí uvnitř je závislé na velikosti kol. To samé lze ale říci i o vzhledu, auto je tedy buď pěkné nebo komfortní.

Problémem francouzského kombíku je ovšem podivná jízdní pozice, kritizován je pak i jeho multimediální systém za nepřehlednost a titěrná dotyková tlačítka. Ve finále je z toho tak třetí pozice, z čehož Peugeot asi radost mít nebude. A nadšením asi nebudou skákat ani ve Volkswagenu, neboť Golf Variant získal za své dobré jízdní vlastnosti a kvalitní zpracování kabiny pouze stříbro. V jeho neprospěch totiž hovoří vysoká cena.

Jak tedy již asi tušíte, Octavia skončila zlatá, a to i navzdory jistým stigmatům z minulosti. Nicméně má objemný zavazadelník, prostornou kabinu a intuitivní a dobře ovladatelná multimédia. Nejvíce ale boduje svou cenou, díky čemuž si můžete pořídit 1,5litrový benzinový motor za méně peněz než tutéž pohonnou jednotku u Volkswagenu...

Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 1 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 01Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 2 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 02Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 3 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 03Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 4 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 04Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 5 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 05Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 6 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 06Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 7 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 07Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 8 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 08Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 9 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 09Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 10 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 10Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 11 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 11Ženy vybraly nejlepší kombi nižší střední třídy. Jejich volba některé Čechy nepotěší - 12 - Skoda Octavia vs VW Golf vs Peugeot 308 kombiky videoscreen 12
Že Škoda Octavia Combi již dávno není terčem vtípků, ale naopak nejlepším kombíkem široko daleko, přiznávají i britské ženy v čele s Vicky Butler-Henderson

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 47 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama