Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Absurdita chování ruských řidičů: navzájem by se zabili, kvůli holubovi bourají (video)
1.11.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Když se ruští šoféři dostanou do křížku, klidně na sebe střílí a ničí si auta sekyrami. Ale když na silnici spatří holuba, raději hromadně bourají, než aby mu ublížili.
Když už si myslíte, že vám nekonečný proud záběrů z palubních kamer ruských aut vyjevil vše, vždy se najde něco, co vás překvapí. A nejinak je tomu tentokrát, i když v tomto případě je to překvapení vlastně pozitivní. Obvykle jsme totiž zaskočeni tím, co všechno jsou si schopní ruští řidiči navzájem provést. Občas na sebe střílí, neopatrného chodce klidně hodí do vody a je přitom úplně jedno, čím jedou - na agresora s golfovou holí můžete narazit i v Beetlu. Tentokrát je ale všechno jinak.
Ve výsledku tedy jde o nehodu, které na podobných záběrech výjimečné nejsou, její příčina je ale velmi bizarní. Není následkem agresivity či riskantního manévru, ale až přílišné ohleduplnosti, na níž z Ruska zrovna zvyklí nejsme. Ani tak nešlo ze strany řidiče o úplně inteligentní chování, oproti nehodám způsobených piloty s krví ředěnou vodkou je to ale příjemná změna.
Vše se odehrálo na víceproudé silnici procházející centrem města Rostov, kterou se jeden nerozvážný holub rozhodl přejít lehkou chůzí. Za normálních okolností by si tím podepsal rozsudek smrti, přeopatrný řidič Fordu Focus sedan se ale místo smíření se se smrtí holuba rozhodl jít prudce na brzdy. I když si musel být vědom, že jej následuje několik dalších řidičů, kteří holuba velmi pravděpodobně nevidí a budou jeho manévrem překvapeni.
To se také stalo a do nečekaně zastavivšího Focusu během chvíle nabourala dvojice aut. A je otázkou, kolik dalších nedobrzdilo za nimi. Berme jako dobrou zprávu, že holub přežil - zbytek jsou „plechy”, které někdo opraví. Přesto je opravdu zvláštní vidět takové záběry přicházet zrovna z Ruska. Podívejte se na to sami...
Zdroj: Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 2 hodinami
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Grand Prix se vrací do Evropy včera 09:57
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada včera 08:00
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
- Hakim Danish místo Yamanaky 3.11.2025
- Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
Nejnovější články
K mání je dodnes úplně nová Mazda z ledna 1990. Je to stroj času přímo do chvil hned po sametové revoluci
před 25 minutami
Prodeje korejských elektromobilů v USA se po konci dotací zhroutily, i když zlevnily pod úroveň dotovaných cen
před hodinou
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 2 hodinami
Dacia chystá nový kombík, který se postaví i drahým verzím Škody Octavia, stát má vedle nich pakatel
před 3 hodinami
Nový Renault Twingo kompletně odhalil únik ještě před premiérou. Vypadá skvěle, v nitru ale skrývá nepříjemné překvapení
před 5 hodinami
Živá témata na fóru
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 11.05. 09:26 - Brus
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
- 1.0tsi 85kw 11.04. 10:51 - Carnby
- Jednostopé okénko 11.04. 06:58 - řidičBOB
- IT poradna 11.03. 10:41 - pavproch
- Rychlodotazy 11.03. 08:35 - HondaMan
