Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde

Pokud jste se po nedávném avízu Hondy těšili na nový Accord, máme pro vás špatné zprávy. Žádný nebude, alespoň ne v dohledné době.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde

22.9.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud jste se po nedávném avízu Hondy těšili na nový Accord, máme pro vás špatné zprávy. Žádný nebude, alespoň ne v dohledné době.

Uběhlo jen pár týdnů od chvíle, kdy Honda v souvislosti s autosalonem v ruské metropoli zveřejnila první skici nové generace Accordu pro Evropu. Soudě podle toho, co bylo na ilustraci k vidění, se evropské provedení jevil být ryzí kopií již představeného amerického modelu. Podobnost těchto dvou variant by byla vzhledem k dosavadní praxi neobvyklá, vyvozovat z toho jakékoli negativní závěry ale nebylo na místě. Americký Accord se mezigeneračně zmenšil a svým pojetím vůbec více přiblížil tomu, jak jej známe u nás. A s ohledem na nekonečnou snahu automobilek posílat výrobní náklady co nejblíže k nule, by i maximální jednotnost „obou” Accordů dávala smysl. Jenže všechno je jinak.

Honda tento týden pořádala akci spojenou s uvedením nové generace SUV CR-V na evropské trhy a právě na ní byl mluvčí automobilky dotázán kolegy z magazínu just-auto na záměry Hondy s novým Accordem. A ti se dočkali překvapivě konkrétní odpovědi. Ruský trh prý nespadá pod evropskou divizi firmy a stará se o něj přímo japonská centrála. Co se tedy děje v Rusku nemá na dění v západnějších částech Evropy žádný vliv, tady totiž Japonci „nemají žádné okamžité plány” na uvedení nového Accordu na trh.

Podle mluvčího se prodeje vozu dostaly na tak nízkou úroveň, že pro Hondu představuje „okrajový model” a Honda aktuálně soustřeďuje své úsilí na uvedení zmíněného CR-Z a doplnění nabídky o menší naftový motor 1,6 i-DTEC, který se nejprve objeví v Civicu a posléze jej uvidíme i v CR-V. Pochopitelně to neznamená, že by Honda nechtěla stávající Accord nahradit nikdy, s novou generací se ale teď zkrátka nepočítá - vystačit si budeme muset s tou stávající, která ale už pozici Hondy ve střední třídě asi nespasí.

Celá situace je pozoruhodná i z toho důvodu, jak odlišná je pozice Hondy u nás v za oceánem. Zrovna včera jsme psali o tom, že v Americe je Accord masový model, který si ročně koupí statisíce lidí. Na hlavu přitom poráží třeba i takový VW Passat, který se musí spokojit se zlomkovými prodeji. U nás je hvězdou Passat a Accord nestojí Hondě ani za to, aby jej nahradila beztak existující novou generací. Pro příznivce značky jistě smutný fakt.


Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 1 - Honda Accord 2013 ilustrace Rusko 01Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 2 - Honda Accord 2013 ilustrace Rusko 02
Skici nového Accordu pro Evropu byly pravé. Jenže Evropou se zde míní západní část Ruska, dále Honda s novinkou vyrukovat nehodlá. Alespoň ne v dohledné době

Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 3 - Honda Accord 2012 US oficialne 01Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 4 - Honda Accord 2012 US oficialne 02Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 5 - Honda Accord 2012 US oficialne 03Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 6 - Honda Accord 2012 US oficialne 04Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 7 - Honda Accord 2012 US oficialne 05Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 8 - Honda Accord 2012 US oficialne 06Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 9 - Honda Accord 2012 US oficialne 07Accord je pro Hondu v Evropě okrajový model, k uvedení nové generace jen tak nedojde - 10 - Honda Accord 2012 US oficialne 08
Nový Accord pro USA už pomalu míří do prodeje, že to bude znovu hit je skoro jisté

Zdroj: just-auto

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.