Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Aston Martin DBS Carbon: je libo oranžovou? (živé foto)
15.9.2011 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Nedá se říci, že by zrovna Aston Martin DBS byl tuctovkou, ale i prodej takového auta je potřeba občas podpořit speciální edicí.
I velmi luxusní zboží potřebuje občas mírně vylepšit a odlišit ho tak od zbytku produkce. Platí to i u tak exkluzivních vozů, jaké vyrábí Aston Martin. Zvolit lze různý postup, speciální edice můžou být speciální technikou, výbavou, jménem, ale nejčastěji se úpravy omezují na neobvyklé laky a doplňky.
Stejnou formu zvolil i Aston, když v roce 2009 nabídl pro modely DBS a V12 Vantage nabídl edice Carbon Black. Jejich základem byla, ano, uhodli jste, černá metalíza. Ne ledajaká, k jejímu úplnému vyhotovení bylo potřeba 50 hodin ručního lakování a leštění. Černý lak doprovodily karbonové doplňky vně i uvnitř auta, černý interiér a leštěná kola.
Ve Frankfurtu byla představena edice Carbon, která na tu výše zmíněnou navazuje. Zůstávají karbonové doplňky, přibyly dva nové laky, oranžová Flame a šedá Ceramic. S laky dobře ladí i vysoce leštěná kola a černě lakované třmeny brzd. Ty ale lze objednat také ve žluté, oranžové, červené či šedé barvě. Ani interiér už nemusí být jen z černé kůže, aby to dobře ladilo s oranžovým zevnějškem, přibyla kůže v barvě Maranello Orange.
Jistě vás bude zajímat, co ta sranda stojí. Na kupé budete potřebovat minimálně 257 912 Eur, otevřená verze Volante začíná na 272 913 Eur. Pokud objednáte nyní, dočkáte se někdy v prvním čtvrtletí příštího roku.
Tip: Projděte si také další novinky letošního frankfurtského autosalonu.








Aston Martin DBS Carbon na oficiálních fotografiích








Aston Martin DBS Carbon živě ve Frankfurtu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
včera
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
14.12.2025
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Hrdina Suzuky a BSB Ryuichi Kiyonari odchází do důchodu. včera 15:00
- MS side 2026 bez Mostu 15.12.2025
- Nejméně navštívené Grand Prix 2025 15.12.2025
- Indian Sport Scout RT 2026: s uzamykatelnými kufry 15.12.2025
- Marcel Schroetter pojede IDM Superbike 15.12.2025
Nejnovější články
Evropský cirkus se „zrušením zákazu spalovacích motorů” nezklamal, přišel s totálním nesmyslem, který opěvuje jen VW
před hodinou
Elektrický VW Polo odhalil své parametry a je to taková marnost, že ho od zkázy zachrání jen zázrak, dotace nebo obojí
včera
Stellantis dál přichází k rozumu. Maserati někde vykoplo z nabídky hybridní čtyřválec na úkor motoru V6, hybrid nikdo nechtěl
včera
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
včera
Muž si k 21. narozeninám koupil auto a „zapomněl” s ním jezdit, teď se prodalo za 56násobek jeho původní ceny
včera
Živá témata na fóru
- whitelist & blacklist 12.17. 07:11 - řidičBOB
- Rychlodotazy 12.17. 00:56 - abgx1
- Škoda Auto obecně 12.16. 20:05 - M.Z.
- Lampárna (stěžovatelna) 12.16. 19:06 - M.Z.
- BMW Divize 12.16. 15:47 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 12.15. 22:38 - Truck Daškam
- Za kolik jezdíte s benzínem? 12.15. 20:50 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 12.15. 15:01 - pavproch
