Aston Martin One-77 v akci ve Spa hned v pěti exemplářích je pěkná podívaná (video)

Rovnou pět ze 77 vyrobených britských skvostů zavítalo na belgický autodrom. Zvuk jejich vybroušeného atmosférického dvanáctiválce si můžete užívat celých 7 minut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Aston Martin One-77 v akci ve Spa hned v pěti exemplářích je pěkná podívaná (video)

19.9.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Aston Martin One-77 v akci ve Spa hned v pěti exemplářích je pěkná podívaná (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Rovnou pět ze 77 vyrobených britských skvostů zavítalo na belgický autodrom. Zvuk jejich vybroušeného atmosférického dvanáctiválce si můžete užívat celých 7 minut.

Aston Martin One-77 nepotřebuje dlouhé představování. Tenhle britský supersport pro vyvolené, který byl poprvé k vidění na ženevském autosalonu v roce 2009, vznikl v počtu pouhých 77 exemplářů a stal se tak jedním z nejvýjimečnějších modelů, jaké kdy Aston postavil. Podle toho také vypadala jeho cena šplhající se u všech kusů nad hranici 1,5 milionů Euro (přes 41 milionů korun) a velký zájem, kvůli němuž už si asi žádný jen tak nekoupíte, ani kdyby vám patřily bristké ostrovy.

To, co z něho učinilo tak žádoucí zboží ale nebyla jen exkluzivní cena a omezená produkce, nýbrž delikátní technika. Nádherná, ručně sestavovaná karoserie z hliníku ukrývá karbonový monokok, úchvatný atmosférický dvanáctiválec o objemu 7,3 litru s výkonem 760 koní a maximem točivého momentu 750 Nm plus samosvorný diferenciál a dvojité lichoběžníky na obou nápravách.

Díky tomuto základu dokáže One-77 i s nekultivovanou automatickou šestistupňovou skříní (robotizovaným manuálem) upalovat na stovku za pouhých 3,7 sekundy a rozjet se při „troše místa“ až na 354 km/h. Veškerou pozornost si získává u přihlížejících překrásným designem a u všech, kteří by ho mohli přeci jen přehlédnou zejména famózní zvukovou kulisou. O to větší radost máme z následujícího videa, které dokumentuje setkání rovnou pěti těchto raritních kusů na okruhu ve Spa-Francorchamps.

O to větší radost z této sešlosti máme, když vidíme, že si ho majitelé nepořídili jen jako ozdobu na bulváry, ale jako brilantní nástroj na okruhové akce pořádané automobilkou. Posuďte sami. Zvuk atmosférického agregátu při startování, křik ve vysokých otáčkách i schopnost ztéci každou rovinku rychleji než byste řekli švec - to vše si můžete na videu užívat déle než sedm minut...


Aston Martin One-77 v akci ve Spa hned v pěti exemplářích je pěkná podívaná (video) - 1 - Aston Martin One-77 5x ve Spa 2014 01Aston Martin One-77 v akci ve Spa hned v pěti exemplářích je pěkná podívaná (video) - 2 - Aston Martin One-77 5x ve Spa 2014 02Aston Martin One-77 v akci ve Spa hned v pěti exemplářích je pěkná podívaná (video) - 3 - Aston Martin One-77 5x ve Spa 2014 03Aston Martin One-77 v akci ve Spa hned v pěti exemplářích je pěkná podívaná (video) - 4 - Aston Martin One-77 5x ve Spa 2014 04Aston Martin One-77 v akci ve Spa hned v pěti exemplářích je pěkná podívaná (video) - 5 - Aston Martin One-77 5x ve Spa 2014 05
Spatřit naživo jeden jediný kus Astonu Martin One-77 je momentem hodným oslavy. Pět kusů v plném tempu se však rovnají těm nejvýjimečnějším zážitkům, jaké fanda výjimečných aut může zažít

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše