Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW i8 vs. M4 ve čtvrtmíli Top Gearu je souboj kolo na kolo. Fanoušky ale opět nebere (video)
25.3.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Je škoda odsoudit video jen proto, že má logo Top Gear a není v něm Clarkson, přesto to lidé dělají. Toto srovnání je přitom zajímavé - a těsné.
Postavit proti sobě BMW M4 a i8 není novinka. Nabízí se to skoro samo, protože jeden z těchto vozů funguje relativně postaru, druhý má být vhledem do budoucnosti. Oba jsou velmi žádoucími sporťáky a dost pravděpodobně si zákazník BMW koupí jeden nebo druhý, ne oba najednou. A troufneme si tvrdit, že víc na odbyt půjde M4, i kdyby jen díky své nižší ceně.
Podstatný důvod pro či proti i8 bude také hybridní technika. Většinou bývá těžká a neohrabaná a na sport se s ní moc nedá pomýšlet. Jenže v tomhle případě je M4 tím těžším autem, protože i8 je vyrobena z karbonu. Top Gear je postavil vedle sebe a - po dlouhém studování launch controlu M4 - šlápl na plyn obou aut. i8 je lehčí a čtyřkolka, ale slabší. M4 má zase o dost víc výkonu. Kdo vyhraje? Podívejte se sami.
Tohle video má ale ještě jeden pozoruhodný aspekt, a sice ten, že za ním stojí Top Gear, stejně jako za nedávným srovnáním tří silných SUV. A jen kvůli tomu, že se na začátku videa objevil Stig a že tu je logo Top Gear, lidé video odsuzují jako marnou snahu podobat se Clarksonovi a spol. Ta tu je trochu vidět, zejména na konci, ale přesto - časopis Top Gear, pod jehož záštitou tohle video vzniklo, je s tím televizním spojen jen velmi málo. A není to novinka.
Pokud budete s tímhle mít problém, odmyslete si Stiga na začátku, který tu je stejně jen do počtu, a možná L na čele na konci. Jinak to je zajímavé video, které jednoduše srovnává dvě auta a strefuje se do stupidně složitého launch controlu. A navíc, na rozdíl od srovnání oněch SUV, tady se těžko odhaduje, jak to dopadne.


V modrém rohu lehčí hybrid, v červeném těžší konvenční vůz
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Putin říká, že automobilky Volkswagen a Porsche umírají, podle něj úplně zbytečně
včeraMuž zkusil se svým Mercedesem zdolat slavné Španělské schody v Římě, dojel překvapivě daleko
18.6.2025Marnost: Porsche se chlubí „rekordem” elektromobilu z okruhu, na kterém dostal 5sekundový „kouř” od o 2,5 milionu levnějšího spalovacího auta
17.6.2025
Nejnovější články
Spása pro staromilce. Další automobilka vrací do výroby 20 let nevyráběné auto, tedy alespoň tak, jak se pořád dá
před 4 hodinamiMercedes nepochopil nic. Osmiválec C63 nevrátí, elektrický sporťák s umělým zvukem motoru V8 vám ale nadělí
před 6 hodinamiNové SUV Lady dostalo do výbavy světový unikát v ruském stylu, jasno je i v tom, zda čekat na pohon 4x4
před 7 hodinamiBMW začne své vozy osazovat lepší a levnější náhradou karbonových vláken, může změnit svět aut
před 9 hodinamiSuperluxusní supersedan s maximálkou 312 km/h dnes koupíte levněji než novou Octavii, i když toho zase tak moc nenajel
před 10 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva