Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW M5 30 Jahre M5: 600koňová verze driftuje na mnichovském stadionu (video)
4.9.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Šest set koní je slušné stáno na hraní. BMW to demonstruje na ploše stadionu. Driftuje pořád dokola a ukazuje výroční M5 ze všech úhlů.
BMW letos v květnu představilo výroční model M5, nazvaný 30 Jahre M5 - podle výročí, které tento supersedan letos slaví. Hlavním tahákem bylo 40 koní a 20 Nm navíc, celkem tedy 600 koní a 700 Nm, které dolují dvě turbodmychadla ze 4,4litrového osmiválce. Oproti standardní M5 je ta výroční také o něco lehčí, takže zvládne stovku za 3,9 vteřiny. Maximálka zůstává na 250 km/h, s M Driver's Package se omezovač přestěhuje na 305 km/h.
Takový výkon je už pořádná porce na hraní a drifty musí s tímto strojem jít jedna báseň, a to i přes absenci třetího pedálu na podlaze. Automobilka pro předvedení těchto schopností svého stroje zavítala do opuštěného olympijského stadionu v Mnichově a jezdila tam s výroční M5. Stále dokola a smykem.
30 Jahre M5 je nejen nejsilnější M5 v historii, je to i nejsilnější vůz, co kdy BMW M vyrábělo. Je v plánu vyrobit pouhých 300 kusů, pak bude zájemcům muset stačit 575koňová standardní M5 s balíčkem Competition. A vzhledem k tomu, že od představení uběhly již téměř čtyři měsíce, dá se předpokládat, že značná část zásoby již zmizela.



Podle BMW je výroční M5 ideální třeba k driftování
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
včeraMax Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
2.8.2025Hromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025
Nejnovější články
Nejnovější Bugatti nemá v interiéru jediný klasický reproduktor, přesto má hrát jako víno díky v autech nevídanému řešení
před 2 hodinamiNahrazení žádaného spalovacího auta elektrickým nástupcem poslalo prodeje dolů o 89,3 %, tolik k „elektrické revoluci”
před 3 hodinamiMuž si v roce 1996 koupil ještě jako „mlaďas” nové BMW. Nechal si ho letoška, najel s ním přes 1 milion km s původní technikou
včeraElektrokola se dnes prohání po silnicích rychlostmi až přes 110 km/h. A některé státy už to „nedávají”
včeraEU opět „vítězí”. Místní výroba je drahá i pro Číňany, odkládají spuštění továrny v Maďarsku, upřednostní Turecko
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva