Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky

Je to auto, které se k driftování z podstaty nehodí a pochybujeme, že se o něj někdo z majitelů bude pokoušet. Právě proto ale chtěli Britové zjistit, zda něco takového dovede.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky

22.2.2020 | Petr Miler

Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky

/

Je to auto, které se k driftování z podstaty nehodí a pochybujeme, že se o něj někdo z majitelů bude pokoušet. Právě proto ale chtěli Britové zjistit, zda něco takového dovede.

Auta značky Rolls-Royce jsou pojízdnými oázami klidu a SUV jménem Cullinan není výjimkou. Takové stoje se z podstaty nehodí k žádnému divočení, a to i když mají obvykle vysoký výkon, pohon všech a jsou schopny vyvinout adekvátní dynamiku. Tou disponují spíše proto, že když už si někdo koupí vůz za 10 či více milionů, z podstaty nechce, aby byl slabý, i když výkonu využívá - či osobního řidiče nechá využívat - jen zlomek.

Někteří ale právě kvůli tomuto typickému vnímání zkouší s Rolls-Roycy „dělat blbiny” a nejnověji se k takovým přidali kolegové z britského Autocaru. Ti vzali právě Cullinan a podrobili jej své typické výzvě, které říkají prostě „Will It Drift?” tedy „Bude to driftovat?” V té se samozřejmě neobjevují vozy jako BMW M3, protože ty k tomu byly stvořeny, ale co takový Rolls-Royce?

Celý „test” si můžete prohlédnout níže, ve stručnosti řečeno je ale odpovědí na zmíněnou otázku „ne”, třebaže Britové říkají opak. V Cullinanu kupodivu není problém vypnout veškeré stabilizační a protiprokluzové systémy v režimu „Profesionální řidič”, jak můžete vidět na jednom ze screenů níže, to ale ještě neznamená, že auto je ochotno jezdit bokem. V rychleji projížděných zatáčkách se něčemu takovému vzpíralo tak moc, že se to prostě nepovedlo a tady mohla zkouška skončit.

Autoři testu ale vůz vytáhli ještě na zablácené parkoviště, kde vůz byl schopen dělat donuty, tedy v podstatě se bokem točit na místě. To podle nás není drift, navíc samotnému vozu se to velmi nelíbilo a po chvíli na obrazovce palubního systému zobrazil chybu systému pohonu všech kol. Test s takovým výsledkem bychom za úspěch opravdu neoznačili, ale vnímat to lze jistě i opačně.


Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 1 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 01Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 2 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 02Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 3 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 03Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 4 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 04Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 5 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 05Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 6 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 06Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 7 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 07Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 8 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 09Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 9 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 10Britové zkusili driftovat s luxusním SUV Rolls-Roycu, dočkali se jen chybové hlášky - 10 - Rolls-Royce Cullinan pokus o drifting 11
Cullinanu kupodivu lze vypnout veškeré protiprokluzové a stabilizační systémy, v rychleji projížděných zatáčkách jej ale „urvat” stejne nejde. Donuty skoro na místě nejsou drifty a právě ty skončily chybovou hláškou

Zdroj: Autocar@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše