Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV

Koncept většího modelu na bázi Voltu existuje již dlouho, až s nynější obnevní registrace jména je však pravděpodobné že Crossvolt skutečně vznikne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV

29.12.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV

/

Koncept většího modelu na bázi Voltu existuje již dlouho, až s nynější obnevní registrace jména je však pravděpodobné že Crossvolt skutečně vznikne.

Chevrolet Volt se na lednovém detroitském autosalonu ukáže ve své druhé generaci. A dost možná nebude čtyř- nebo pětidveřová karoserie jedinou verzí, kterou si budou Američané moci pořídit. Už v roce 2010 představil Chevrolet koncept Volt MPV5, který byl v podstatě MPV s vizáží a technologiemi „běžného” Voltu. Tehdy však zůstalo jen u konceptu.

Automobilka měla pro takový či podobný vůz už dříve registrováno jméno Crossvolt, letos v listopadu jí však práva na toto jméno vypršela, protože nebylo použito. Ještě v srpnu ale požádala o obnovení registrace - což může znamenat, že se Crossvoltu na silnicích skutečně dočkáme. S největší pravděpodobností však nemůžeme očekávat jeho představení současně s novým Voltem.

Starší pekingský koncept Volt MPV5 nabídl pět míst, o jedno víc než normální Volt, a také 863litrový zavazadelník, pokud by byl naplněn až po střechu. Byl téměř 4,6 metru dlouhý a rozvor činil 276 cm, o 1,5 cm více než v případě Voltu. Elektromotor měl 152 koní a 370 Nm a byla tu k němu benzínová čtrnáctistovka.

Pokud nějaký Crossvolt vznikne, bude téměř jistě sdílet techniku s novou generací Voltu, což znamená kromě nižší hmotnosti také větší spalovací motor a vyšší výkon. Crossvolt by mohl být coby MPV konkurencí Fordu C-Max Hybrid a zejména Toyoty Prius V, u nás označené jako Prius+. Pokud by měl blíže SUV, mířil by do trochu jiných a dnes pravděpodobně žádanějších vod.


Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 1 - 2010 chevy crossvolt concept 01Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 2 - 2010 chevy crossvolt concept 02Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 3 - 2010 chevy crossvolt concept 03Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 4 - 2010 chevy crossvolt concept 04Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 5 - 2010 chevy crossvolt concept 05Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 6 - 2010 chevy crossvolt concept 06Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 7 - 2010 chevy crossvolt concept 07Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 8 - 2010 chevy crossvolt concept 08Chevrolet si nově registroval jméno Crossvolt, může z toho být SUV i MPV - 9 - 2010 chevy crossvolt concept 09
Koncept MPV na bázi Voltu se ukázal už v roce 2010 v Pekingu, vznikne však nejspíš až pro druhou generaci normálního Voltu

Zdroj: Autoblog

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše