Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí

Pár minut záběrů na Jeremyho Clarksona vyslovujícího názor na Formuli 1 koluje po celém světě. Lidé ho sdílí a vyjadřují mu další a další podporu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí

30.7.2019 | Mirek Mazal

Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pár minut záběrů na Jeremyho Clarksona vyslovujícího názor na Formuli 1 koluje po celém světě. Lidé ho sdílí a vyjadřují mu další a další podporu.

Natočený monolog Jeremyho Clarksona na téma úpadku Formule 1 trhá divácké rekordy. Tříminutové spontánní povídání u sklenky vína se během jediného týdne stalo druhým nejsledovanějším videem na kanálu Drive Tribe na Youtube a spot za tu dobu přesáhl hranici 3 milionů zhlédnutí. Tak moc trápí lidi nudná současnost vrcholu motoristického sportu. A to i přesto, že poslední závod v Německu byl všechno, jen ne nezáživný.

Tradičně rázný Clarksonův pohled napovídá vedení šampionátu radikální proměnu, která by v prvé řadě upozadila roli traťových komisařů. Diváci podle slavného moderátora nechtějí bezpečné závody, při kterém je penalizován každý náznak kontaktu, chtějí ostré souboje, ve kterých by naopak byl nějaký ten karambol správným kořením.

Jezza vzpomenul také změnu víkendového programu, aby se konalo několik závodů s různým průběhem. Pestrý program by mohl nalákat více diváků, kteří jinak nemají zájem koukat na stejné pořadí závodníků od startu do cíle. A za příklad dal proměnu kriketu, jinak vcelku nudného sportu, který podobnou změnou dostal nový náboj.

Clarksonův pohled jsme považovali za příliš radikální, ale setkal se s mnohem větším pochopením, než jsme předpokládali. Z milionů diváků jen hrstka vyjádřila nesouhlas, nakonec už samotný dosah videa o něčem vypovídá. Jeho „návod” se v plném znění jistě mine účinkem, ale některé části by mohly protagonisty F1 přinejmenším ovlivnit. Nemohou si nevšimnout popularity krátkého videa se stovkami tisíc označení palcem nahoru - Clarksonovo stručné povídání svou popularitou konkuruje historicky nejsledovanějším videím na kanálu Formule 1 na Youtube, který má ve srovnání s Drive Tribe více jak čtyřnásobek odběratelů.


Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí - 1 - Jeremy Clarkson a Formule 1 2019 videoscreen dalsi 01Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí - 2 - Jeremy Clarkson a Formule 1 2019 videoscreen dalsi 02Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí - 3 - Jeremy Clarkson a Formule 1 2019 videoscreen dalsi 03Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí - 4 - Jeremy Clarkson a Formule 1 2019 videoscreen dalsi 04Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí - 5 - Jeremy Clarkson a Formule 1 2019 videoscreen 01Clarksonovu ostrou kritiku Formule 1 zhlédly za pouhý týden přes 3 miliony lidí - 6 - Jeremy Clarkson a Formule 1 2019 videoscreen 02
Clarksona si za pouhý týden vyslechly 3 miliony lidí, naprostá většina mu vyjadřuje podporu

Zdroj: Drive Tribe@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše