Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Dacia Duster pro Pikes Peak dostala kolosální přítlačné křídlo (první foto)
19.5.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Pokud se vám vznik osmisetpadesátikoňového Dusteru nezdál být pravděpodobný, mýlili jste se. Máme první snímky opravdu extrémního závodního provedení pro letošní vrchařskou modlu.
Již začátkem března jsme vás informovali, že se Dacia Duster dočká další soutěžní verze pro další světoznámý závod. Po úspěších v ledové Andros Trophy se vůz v trochu jiném provedení objeví v tzv. závodu do oblak, tedy klání na silnici mířící na vrchol amerického Pikes Peak. Nyní si toto provedení můžeme konečně lépe prohlédnout.
Již z březnové ilustrace bylo zřejmé, že vůz dostane velmi svérázné aerodynamické doplňky, realita ale předčila i ta nejšílenější očekávání. Jestliže běžně lze opravdu velké přítlačné křídlo označit jako žehlící prkno, pak řešení použité na tomto závodním Dusteru uspokojí celou prádelnu. Pochopitelně přitom nejde o samoúčelnou vizuální úpravu, ale ryze funkční záležitost, však přiložené snímky byly pořízeny v aerodynamickém tunelu. Ohromné křídlo ale není jediným specifikem, vůz je spíše jedno velké specifikum a jak dokazuje i pohled na jeho odhalený rám, s běžnou Dacií Duster má společná snad jen světla.
Ačkoli Renault Sport, který má přípravu vozu na starosti, neuvolnil žádné další detaily (autorem snímků je ostatně přímo pilot vozu, Jean Philippe Dayraut), zdá se, že vůz je skutečně evolucí speciálu z Andros Trophy. Ponechá si tak mj. i uprostřed uložený motor s již dříve avizovaným výkonem okolo 850 koní.
Testy Dusteru pro Pikes Peak začnou 6. června, samotný závod se pak pojede 26. června. Další podrobnosti vám samozřejmě přineseme, jakmile se objeví.






Dacia Duster pro letošní Pikes Peak zatím takto
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Další novinka Mercedesu ukazuje, že to nejhorší z posledního nového modelu bude značka cpát všude
včeraEvropská verze levného amerického Ferrari si vyšlápla na jedno z vrcholných Porsche, výsledek je hořkosladký
13.10.2025Jízdu jinak krásného nového Renaultu 5 Turbo lidé zesměšňují. Ukazuje, co je hodně špatně na ostrých elektrických autech
12.10.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Byznsmen dekády kupoval nová auta týden co týden, aniž by je prodával. „Nasyslil” jich 1 300, teď se jich všech zbavuje
před hodinouNěmecký profesor dokonale popsal, proč elektrická sázka Porsche skončila fiaskem. A dopadne tak každý, kdo se chová stejně
před 2 hodinamiAnalytik se pokusil vykreslit prodeje největšího propadáku BMW jako úspěch, spíš ale podtrhl jeho mizérii
před 4 hodinamiJedno z nejošklivějších aut posledních let je okamžitě propadák, automobilka musela hned po začátku prodejů výrazně zlevnit
před 5 hodinamiAutomobilka odmítla prodat zákazníkovi baterii, aby si ji vyměnil sám. Musel kvůli tomu do servisu, na fakturu jen valí oči
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Čerpadlo ostřikovačů 10.15. 16:47 - stenly11
- Porsche - vse o sportovnich modelech 10.15. 16:11 - Předseda
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 10.15. 15:46 - pavproch
- Cupra obecně 10.15. 15:34 - pavproch
- BMW Divize 10.15. 11:15 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 10.15. 10:34 - Truck Daškam
- Výběr navigace do auta 10.15. 08:55 - Betim1986
- Politický koutek 10.13. 17:49 - Zajda