Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Dodge Challenger 2015 dostal kapotu Shaker, jako Challenger ze 70tých let
26.7.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Jak naznačily oficiální fotografie faceliftovaného Challengeru, k mání bude kromě standardní kapoty i varianta Shaker. Ta přijde jako příslušenství od divize Mopar.
Dodge Challenger se s faceliftem pro rok 2015 veze ještě více na vlně retro designu, zejména upravenou přední maskou, která tu z původního Challengeru ze 70. let připomíná více. A stejně jako v případě tohoto legendárního vozu, i novinka bude k mání s více různými kapotami.
Kromě standardní, která trochu připomíná rozplácnutý nos, a speciální kapoty verze Hellcat bude k mání také kapota Shaker, kterou jsme měli možnost vidět jak na snímcích Challengerů R/T a SRT 392 u výše zmíněného faceliftu, tak i již vloni na SEMA Show 2013. Tehdy se představila i limitovaná edice Mopar Challenger, jejíž bílou barvu doplňoval černý Shaker. Všech sto kusů se vyprodalo během jediného dne.
Není standardním vybavením, nýbrž by měla být k vozům modelového roku 2015 k mání jako příslušenství Mopar. Celý název zní Mopar Challenger Shaker Hood Kit a „součástková” divize Chrysleru za ni bude požadovat 2 660 dolarů, tedy asi 53 tisíc korun. Instalace téměř jistě není v ceně.
„Kitem Mopar Challenger Shaker Hood si zájemci budou moci vytvořit vlastní personalizovaný Challenger,” uvedl Pietro Gorlier, generální ředitel Moparu. „Kit prošel přísnými testy kvality Chrysleru a perfektně doplňuje standardní Challenger, čímž se odlišuje od možností, které nabízí druhovýroba. Podporujeme tak silný odkaz muscle cars naší značky z minulosti,” dodal Gorlier.








Kapotu Shaker jsme viděi již na starších obrázcích faceliftovaného Challengeru. Na snímcích verze SRT 392









Chrysler již vloni nabídl speciální edici Mopar Challenger s kitem Shaker. Všech 100 kusů zmizelo během jediného dne
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
dnes
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
28.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Kdo je Mattia Rato? 16:00
- Honda Team Asia 2026 se dvěma nováčky 11:00
- Zdravotní stav Noaha Dettwilera se stále zlepšuje včera 10:36
- ESRR 2026 - 2x Hořice 31.10.2025
- Úspěšný test Bulegy v MotoGP 31.10.2025
Nejnovější články
„Továrny tu zůstanou, ale vám už patřit nebudou.” Manažer nastínil budoucnost autoprůmyslu v EU, během pár let pojdou všichni
před 3 hodinami
VW dal u své novinky lidem možnost vybrat si mezi elektrickým a také spalovacím pohonem. 80 procent vzalo to, co si nepřál
před 5 hodinami
Zakladatel AMG musel nechat 60krát nabourat své nové auto, aby mohl poslat do prodeje pouhých 100 kusů
před 6 hodinami
Čína má od nového roku skončit s podporou elektromobilů a nechat je na pospas trhu. To by se začaly dít věci
před 8 hodinami
Poslední šance Saabu na záchranu před krachem přišla už moc pozdě. Vznikla v hrstce kusů, jedna teď může být vaše jako velká rarita
před 9 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
