Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ferrari prodává jako o závod, má za sebou nejlepší půlrok v historii
31.7.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Ferrari tento týden zveřejnilo své prodejní a ekonomické výsledky za první půlrok letošního roku. Jsou ve všech směrech nejlepší v celé historii firmy.
Vzpínající se koník za 82 let své existence dosud nikdy neměl tolik důvodů bít svými kopýtky v prsa jako právě nyní. Automobilka Ferrari, kterou symbolizuje, totiž za prvních šest měsíců roku 2011 vykázala vůbec nejlepší výsledky za dobu své existence a to se nenacházíme v dobách, které by úspěchům na tomto poli bez okolků přály.
Od ledna do června našla firma na světě 3 577 zákazníků pro své modely všeho druhu, což je o 11,8 procenta lepší číslo než loni. Zajímavější je ale zvýšení obratu o 19,6 % na 1 080 miliardy Eur a hlavně čistého zisku o 23,5 % na 91,8 milionu Eur. Přeneseno na objem produkce (byť nejde o úplně přesné vyjádření, neboť firma jako taková eviduje i jiné příjmy) má Ferrari na každém prodaném voze čistý zisk přes 25 500 Eur, tedy více jak 620 000 Kč, a dokládá tak mimo jiné fakt, že pro velmi zajímavé zisky se není nutné honit za stále většími prodeji a obraty. Ferrari stačí pár tisíc prodaných aut, které s trochou nadsázky smontuje hrstka dělníků po večerních směnách, aby vydělalo přes 2 miliardy korun za půl roku. Obdivuhodné, a to je ke všemu třeba dodat, že výsledky zatím nijak pozitivně neovlivnil prodejně úspěšný model FF.
Z hlediska odbytu zůstávají pro Ferrari číslem jedna Spojené státy, kde si letos nový maranellský vůz odvezlo 939 zákazníků (+23,2 % oproti loňsku). Druhým největším trhem se nově stala Čína (378 aut), která se dostala před dnes již třetí Německo (337 vozů).
Ferrari se navíc nedaří jen na poli prodeje aut, o 49 procent mu vzrostly příjmy z prodeje rozličných předmětů s logem Ferrari. A úspěšný je konec konců i zábavní park Ferrari World v Abú Dhabí, který jsme nedávno poznali na vlastní kůži. Ten dosud přivítal již na 600 000 návštěvníků a právě tamní prodejna suvenýrů Ferrari je nejúspěšnější na celém světě.

















}Ferrari se daří a to zatím ještě pořádně neprodává nejnovější model FF
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
před hodinou
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
14.12.2025
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- MS side 2026 bez Mostu včera 17:36
- Nejméně navštívené Grand Prix 2025 včera 17:11
- Indian Sport Scout RT 2026: s uzamykatelnými kufry včera 11:10
- Marcel Schroetter pojede IDM Superbike včera 10:00
- Brno skončilo v Top-5 14.12.2025
Nejčtenější články
Tesla je na tom s prodeji tak zle, že lidem zpřístupní léta zarytě odmítanou funkci
17.11.2025
Elektrický Mercedes G je takový propadák, že firma musela zdvojnásobit už tak neobvyklé slevy, za nápad ho prodávat by někdo měl letět
17.11.2025
Lamborghini konečně začalo vyrábět svůj „levný” hybridní sporťák, podívejte se na něj na montážní lince
17.11.2025
Nový šéf promluvil o budoucnosti Renaultu. Překvapivě odporuje EU, zrušením regulací chce snížit ceny aut o víc než třetinu
17.11.2025
Ford Focus potichu skončil ve výrobě, továrnu zavřou. Firmě nestál ani za jednu ušmudlanou fotku
18.11.2025
Živá témata na fóru
- Škoda Auto obecně 12.16. 14:28 - delphin
- whitelist & blacklist 12.16. 12:35 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 12.15. 22:38 - Truck Daškam
- Lampárna (stěžovatelna) 12.15. 20:54 - řidičBOB
- Za kolik jezdíte s benzínem? 12.15. 20:50 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 12.15. 15:01 - pavproch
- BMW Divize 12.15. 14:30 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 12.15. 11:48 - pavproch
