Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic

Nekvalitní silnice jsou nebezpečné, nepříjemné a náklady na provoz auta vám také nesníží. Za jejich lepší stav zkouší bojovat kde kdo, nikoho ale zatím nenapadlo udělat to, co jednoho indického herce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic

7.9.2019 | Mirek Mazal

Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic

/

Nekvalitní silnice jsou nebezpečné, nepříjemné a náklady na provoz auta vám také nesníží. Za jejich lepší stav zkouší bojovat kde kdo, nikoho ale zatím nenapadlo udělat to, co jednoho indického herce.

Je hořce komické, že v době, kdy ze všech stran slýcháme o snaze bojovat za bezpečnější provoz na silnicích, nikdo cílevědomě neusiluje o zlepšení toho nejzásadnějšího - stavu samotných silnic. Nejde tu jen o špatný povrch, který bezpečnosti pochopitelně též nepřidává, krom něj by stačilo české cesty zbavit věcí jako křižovatek za zatáčkami, absurdních slepých horizontů nebo všude nanést kvalitní reflexní značení pro lepší orientaci v noci a nehodovost by šla okamžitě dolů. Bohužel, tohle je asi moc práce, snazší je koupit Superb s radarem a tvářit se, že to něčemu pomůže.

O silnice se u nás bohužel stará stát, který s nimi zachází jako se vším, co mu (ne)patří - mizerně. A donutit jej standardními prostředky zacházet se svěřeným majetkem lépe se zdá být nemožné. Některé tak napadají různé způsoby, jak na silniční mizérii upozornit a s podporou širší veřejnosti vyburcovat politickou reprezentaci k činům, snad nikoho ale dosud nenapadlo to, co indického filmového herce Poornachandru Mysoreho.

U nás prakticky neznámý muž platí daleko na jihovýchodě za hvězdu a ztvárnil řadu hlavních i vedlejších postav. Rád se zapojí také do satiry a právě tou se rozhodl upozornit na špatnou kvalitu silnic. Oblékl se do skafandru používaného kosmonauty a před kamerami se začal procházet způsobem, který připomněl misi Apollo 11. Stylem chůze parodoval astronauta Neila Amstronga, až po chvíli se ale ukázalo, že není ve studiu připodobňujícím nehostinnou měsíční krajinu, prochází se po indické silnici.

Scéna byla naaranžována v Begalúru, což je na třetí největší město Indie. Šestimiliónové centrum státu Karnátaka prý nemá dostatek finančních prostředků na udržování sjízdných komunikací, ale to je pohádka, kterou známe i od nás. Investice jsou otázkou priorit a ty jistě dokáže ovlivnit i hněv veřejnosti nad tím či oním nedostatkem. Mysoreho počin se tak zdá být efektivním a znovu poněkud hořce vtipným způsobem, jak přimět politiky a úřady k činům. Jeho parodie má v Indii velkou odezvu, možná je na čase začít se v České republice shánět po volném skafandru. Ani v takové Praze nebude složité příhodnou „měsíční krajinu” najít...


Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic - 1 - Herec na ceste parodoval chuzi po Mesici 01Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic - 2 - Herec na ceste parodoval chuzi po Mesici 02Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic - 3 - Herec na ceste parodoval chuzi po Mesici 03Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic - 4 - Herec na ceste parodoval chuzi po Mesici 04Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic - 5 - Herec na ceste parodoval chuzi po Mesici 05Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic - 6 - Herec na ceste parodoval chuzi po Mesici 06Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic - 7 - Herec na ceste parodoval chuzi po Mesici 07Herec zkouší originálním způsobem bojovat s mizerným stavem silnic - 8 - Herec na ceste parodoval chuzi po Mesici 08
Vtipný způsob upozorněni na mizerné silnice zvolil Poornachandra Mysore, chvíli mu snad i budete věřit, že je na měsíci, ne na silnici

Zdroj: Secret Autochannel@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše