Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Hyundai Elantra Coupe přistiženo při testech, představí se v Chicagu (foto)
13.11.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Dvoudvéřová Elantra se měla původně představit již na nadcházejí Auto Show v Los Angeles, s příchodem si ale ještě dá na čas. Možná i proto tento týden zapózovala fotografům všeho druhu.
Některé špionážní fotky jsou dozajista pořízeny náhodou a navzdory vůli automobilky, tyto ale nejsou z těch. Notně maskovaný prototyp Elantry Coupe se totiž tento týden bez větších okolků proháněl po kalifornských silnicích a dálnicích a bylo by od kohokoli velmi naivní se domnívat, že si jej kolemjdoucí (v Americe spíše kolemjedoucí...) nezvěční svými mobilními telefony nebo rovnou pořádnými fotoaparáty.
Samozřejmě se to stalo a možná už jste v předchozích dnech pár fotek maskované Elantry Coupe viděli. Tyto pocházejí od Roba Hallstroma, kterému tímto děkujeme za jejich poskytnutí, a zachycují vůz na parkovišti v Orange County. Podle Roba tam vůz stál velkou část dne i noci a povšimla si jej řada lidí, což dále podtrhuje náš dojem o nenáhodnosti tohoto přistižení. Proč by to automobilka dělala? Inu, původně avizovala, že se vůz ukáže již následující týden v Los Angeles, před pár dny ale upřesnila, že produkční verzi přiveze až na únorový autosalon v Chicagu. Tak zřejmě aby Kalifornie nezůstala zkrátka (upřímně, šlo spíše o to zajistit vozu pozornost médií v čase, kdy bylo očekáváno jeho oficiální představení), projela se alespoň s prototypem po tamních silnicích.
A co tedy snímky říkají? Vzhledem k mohutné kamufláži ne mnoho, když se ale podíváte na vzhled výchozí Elantry, zjistíte, že už ta vypadá z profilu dost jako kupé. Skutečné dvoudvéřové provedení tak hlavně přijde o zadní dveře, linie střechy se - jak můžete sami spatřit - až tak dalece nezmění.
Aby se novinka od sedanu odlišila, dostane trochu jinou techniku. Základní motor 1,6 MPI s výkonem 97 kW (132 koní) zůstane zachován, stejně jako u nás nedostupná jedna-osmička se 148 koňmi, oba agregáty ale budou spojeny s „kratšími” převodovkami pro zajištění lepší dynamiky. Kupé by též mělo dostat rozsáhlejší základní výbavu.
Tyto informace jsou oficiální, neoficiálně se spekuluje o tom, že by pod kapotou kupátka mohl přistát i nový přeplňovaný motor 1,6 T-GDI s výkonem přes 200 koní. Ten by vozu dozajista slušel více, neboť akcelerace základní 1,6 na stovku přes 10 sekund jistě není žádná slast. Zda se to skutečně stane ale teprve uvidíme.
Nejisté také zatím je, zda se kupé objeví v prodeji na starém kontinentu, nebo zůstane výlučně americkou a asijskou záležitostí. Buď jak buď, Elantra je zatím pro Hyundai další prodejní vzpruhou, když ji za letošních 10 měsíců dodala 160 000 zákazníků, což je o 46 procent vyšší číslo než o rok dříve. Příchod kupé by pak měl Elantře získat další zákazníky navíc, v českých podmínkách by ale zřejmě o velký hit nešlo.


Špionážní fotky Elantry Coupe z kalifornského Orange County



















Pro srovnání oficiální snímky Hyundai Elantra sedan, který se nedávno začal prodávat i v našich končinách
Foto: Rob Hallstrom
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW se chlubí tím, že novou M5 ve velkém vyrábí v barvách Porsche, to se může?
21.2.2026
Policie nutila řidiče, aby nevěnovali pozornost řízení, pak je pokutovala za nevěnování pozornosti řízení
20.2.2026
Šéf sportovní divize Lady „propálil” nová diodová světla legendární Nivy, nepůsobí s nimi vůbec zle
19.2.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Srovnejte si nové Audi RS5 s předchozí RS4 Avant. Naplno to ukazuje jeho marnost, novinka je horší skoro ve všem
před 4 hodinami
Volha je zpátky mezi živými, spustila svůj web a ukázala první střípky nových modelů
včera
Skoro nejetý vrcholný Mercedes s nejlepším motorem je i v této magické specifikaci k mání za cenu lepší škodovky
včera
Němci ještě před startem nových dotací na elektromobily pochopili, že nejsou určené pro ně, způsobí masivní nárůst cen
včera
Problémy kdysi nadějného výrobce elektroaut ceněného na 3,7 bilionu Kč se po ztrátě 98 procent hodnoty stupňují, propouští dalších 12 procent lidí
včera
Živá témata na fóru
- VZKAZY 02.23. 10:14 - pavproch
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 02.23. 09:58 - pavproch
- IT poradna 02.23. 05:56 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 02.23. 05:41 - Stepan
- Elektromobily a vse kolem nich 02.23. 02:24 - Lachende Bestien
- Policejní kontroly a měření 02.22. 14:48 - rutak11
- Řidiči, co to mají v ruce... 02.22. 14:17 - řidičBOB
- BMW Divize 02.22. 14:04 - pavproch
