Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy)

Nový Sportbrake má spadeno na klientelu Audi, BMW a Mercedesu. Zbaví se stigmatu neúspěchu pětidveřového Jaguaru X-Type Estate?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy)

9.3.2012 | Ladislav Soukup | Přidat příspěvek

Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový Sportbrake má spadeno na klientelu Audi, BMW a Mercedesu. Zbaví se stigmatu neúspěchu pětidveřového Jaguaru X-Type Estate?

XF Sportbrake jednoznačně vnímám jako vítaný příspěvek do segmentu, kde byla delší dobu tak trochu nuda. Ani ne tak z důvodu nedostatku výkonu, o to se AMG, Quattro a M GmbH zase umí postarat, ale možnosti pořídit si velký luxusní kombík s přídomkem „prémiový“ jsou dnes značně monotónní.

Designově vypadá Sportbrake skvěle, i když jedna věc mi nejde do hlavy. Černé sloupky D svědčí o tom, že i zde chtěli designéři automobilky navodit dojem „plovoucí“ střechy. Potom ale nechápu, proč použili chromovanou lištu lemující boční okna, která to celé poněkud ruší. I tak je pro mě ale vzhled této novinky příjemným překvapením - kombík XF působí perfektně vyváženě a prezentační bílá mu vysloveně sluší.

Pokud hádáte, jak tohle auto asi pojede, tak patrně podobně dobře jako sedan. Jaguar slibuje identickou torzní tuhost karoserie a sériově dodávané vzduchové pérování zadní nápravy spojené s automatickým vyrovnáváním světlé výšky je náznakem, že se chování XF Sportbrake v zatáčkách nezmění ani (obrazně řečeno) s ledničkou v kufru.

Je to těžko zdůvodnitelný subjektivní pocit, ale když XF SB vidíte naživo, popadne vás zvláštní dojem skryté majestátnosti. Asi by byla opravdu škoda, kdyby jej potkal osud X-Type Estate a podle mě ho ani nepotká. Na to je zkrátka příliš sexy. Spíše než v Británii by se tak budoucnosti měli obávat Německu - Avantům, Touringů a T-Modellům nutně musí vzít trochu větru z plachet.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 1 - Jaguar XF Sportbrake zive 01Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 2 - Jaguar XF Sportbrake zive 02Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 3 - Jaguar XF Sportbrake zive 03Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 4 - Jaguar XF Sportbrake zive 04Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 5 - Jaguar XF Sportbrake zive 05Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 6 - Jaguar XF Sportbrake zive 06Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 7 - Jaguar XF Sportbrake zive 07Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 8 - Jaguar XF Sportbrake zive 08Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 9 - Jaguar XF Sportbrake zive 09Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 10 - Jaguar XF Sportbrake zive 10Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 11 - Jaguar XF Sportbrake zive 11Jaguar XF Sportbrake živě: Avant, Touring a T-Modell mají problém (první dojmy) - 12 - Jaguar XF Sportbrake zive 12
Ne že by to bylo natolik důležité, ale v případě nutnosti se Sportbrake změní v pojízdnou "almaru" o objemu 1 675 litrů

Ladislav Soukup

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše