Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč

Jsou lidé, kteří si držáky kol nechtějí devastovat ani Octavii. A pak jsou tu tací, kteří nemají problém dát si jízdní kolo na střechu výjimečného Ferrari LaFerrari.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč

26.11.2017 | Mirek Mazal | 6 příspěvků

Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč

/

Jsou lidé, kteří si držáky kol nechtějí devastovat ani Octavii. A pak jsou tu tací, kteří nemají problém dát si jízdní kolo na střechu výjimečného Ferrari LaFerrari.

Návod na vyřešení potíží s přepravou nákladu na supersportovních autech nám už několikrát předvedl Jon Olsson. Na vozy, u kterých by to normálního člověka nenapadlo, nechal namontovat střešní boxy. Sám Jon je známý, že mění auta velmi často a každý nový přírůstek musí být o něco šílenější než jeho předchůdce. Nedávno tak už relativně praktický Rolls-Royce Wraith vyměnil za Mercedes-Benz G500 4x4^2, na kterém už se se střešními boxy nemusí obtěžovat vůbec.

Nejen švédský lyžař se ale potýká s nepraktičností jinak výjimečných strojů. Že ani LaFerrari nemusí být překážkou při snaze dělat s ním cokoli než jen prostě jezdit, nám ukazuje jeden americký majitel s podobnou „duševní chorobou”. Není to lyžař, ale cyklista, a tak své žluté LaFerarri nechce opouštět ani při cestách za cyklistikou. Našel tedy cestu, jak i v něm vyrazit s přibaleným jízdním kolem.

Po sociálních sítích se tak začaly rychle šířit obrázky, na kterých můžete vidět silniční kolo připevněné přísavkami na zadní okno supersportu. Přední část je na autě upevněná za vidlici, chybějící kolo asi skončilo na sedadle spolujezdce. To je docela odvážné a svým způsobem obdivuhodné - snad i většina majitelů LaFerrari se svým autem sotva vyjíždí, aby jej za pár let mohli dobře prodat. Tento člověk s ním jezdí a i když se ojeté kousky aktuálně prodávají od nějakých 70 milionů korun výš, neváhá jej použít ani pro přepravu bicyklu. Trochu méně obdivuhodné je stání na místě vyhrazeném pro invalidy, ale třeba byly fotky pořízeny v čase nějakého srazu automobilových nadšenců, kdy byl přilehlý obchod zavřený - vidíme tu i další zajímavá auta.

Připomeňme, že LaFerrari je hybrid, který má maximální rychlost 350 km/h, tak rychle s ním asi s bicyklem na střeše jezdit nepůjde - to by z kola, které připomíná spojler, nezbylo vůbec nic. S ohledem na své malé fyzické rozměry by ale snad ani svižnější jízda s ním nemusela být problémem...


Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč - 1 - Ferrari LaFerrari s kolem na strese 01Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč - 2 - Ferrari LaFerrari s kolem na strese 02
LaFerrari s bicyklem na střeše jsme ještě neviděli

Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč - 3 - Ferrari LaFerrari s kolem na strese 03Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč - 4 - Ferrari LaFerrari s kolem na strese 04Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč - 5 - Ferrari LaFerrari s kolem na strese 05Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč - 6 - Ferrari LaFerrari s kolem na strese 06Když opravdu milujete jízdu na kole, vozíte si bicykl i na střeše auta za 70 milionů Kč - 7 - Ferrari LaFerrari s kolem na strese 07
Téhož vozu si majitel docela užívá, není problém narazit na spoustu různých fotek s ním v ulicích

Zdroj: yellofly@Instagram

Mirek Mazal

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše