Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku

Už po dvou letech od začátku prodejů se poněkud kontroverzní korejský tančík dočkal lehčího faceliftu. Dodal mu více ladnosti a trochu nové techniky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku

22.4.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už po dvou letech od začátku prodejů se poněkud kontroverzní korejský tančík dočkal lehčího faceliftu. Dodal mu více ladnosti a trochu nové techniky.

Uběhlo jen dva a čtvrt roku od chvíle, kdy se Kia Soul začala prodávat v České republice a už tu máme její první facelift. Těžko říci, co automobilku k tak rychlému „občerstvení” modelu vedlo. Změny nejsou natolik výrazné, aby bylo možné jednoznačně usuzovat na snahu o zbavení vozu jeho kontroverzního vzhledu (jako to třeba kdysi udělal Fiat se svou Multiplou), i když k jistému zjemnění jeho linií došlo. Zřejmě se tedy jedná pouze o jeden z rychlých asijských faceliftů (a ty nejsou až tak neobvyklé), jenž byl zkrátka spojen s technickými inovacemi, které by vůz tak jako tak postihly.

Změny vzhledu se dotkly především předních partií. Tu charakterizují nové hlavní světlomety, které vizuálně poněkud méně vystupují ze zbylých částí přídě činí vzhled vozu přece jen ladnější. Světla se navíc vyznačují LED pro denní svícení a doplňují přepracovaný přední nárazník spolu s novou kapotou motoru. Vzadu je změn přece jen méně, když se omezily a na zadní nárazník a doplnění LED pro jinak stejně vyhlížející koncová světla.

V interiéru už se toho na pohled mnoho nezměnilo, automobilka hovoří pouze o nových prvcích výbavy, především novém zábavně-informačním systému. Ale vzhledem k tomu, že novinka oslavila svou premiéru na autosalonu v New Yorku, kde je pochopitelně vystavováno americké provedení vozu, nemusí být tyto změny pro náš trh relevantní.

Podobně lze hovořit o aktualizované nabídce motorů. Dá se očekávat, že se v českých luzích a hájích objeví Soul s novým benzinovým motorem 1,6 GDI, který nabízí o 11 procent výkonu více než dosavadní šestnáctistovka, přesto je o 10 procent úspornější. Nabízí tak až 135 koní při spotřebě 8,4 litru benzinu ve městě a 6,9 litru na dálnici dle amerických norem.

Naopak druhý z nových motorů, dvoulitrový čtyřválec s výkonem až 160 koní, se u nás nejspíše prodávat nebude. Přesto je svým výkonem a spotřebou 8,7 resp. 7,1 litru benzinu na 100 km (opět dle amerických norem) zajímavou volbou. Oba motory budou moci nově být spojeny s šestistupňovými manuálními i automatickými převodovkami a tato změna by se alespoň v případě agregátu 1,6 GDI měla projevit i u nás.

Zatím nevíme přesně, kdy se inovovaný Soul dostane do prodejů, spekuluje se ale zatím o druhé polovině letošního roku.


Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku - 1 - Kia Soul 2011 facelift 01Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku - 2 - Kia Soul 2011 facelift 02Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku - 3 - Kia Soul 2011 facelift 03Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku - 4 - Kia Soul 2011 facelift 04Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku - 5 - Kia Soul 2011 facelift 05Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku - 6 - Kia Soul 2011 facelift 06Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku - 7 - Kia Soul 2011 facelift 07Kia Soul facelift: více ladnosti pro korejskou krabičku - 8 - Kia Soul 2011 facelift 08
Kia Soul s faceliftem pro rok 2011

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.