Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami

Zájemci o Lamborghini s manuální převodovkou si musí pospíšit, jejich přítomnost v nabídce automobilky se zřejmě brzy stane minulostí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami

21.7.2011 | Petr Štefek | 1 příspěvek

Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zájemci o Lamborghini s manuální převodovkou si musí pospíšit, jejich přítomnost v nabídce automobilky se zřejmě brzy stane minulostí.

Lamborghini plánuje podle některých zdrojů odkazujících se na ředitele výzkumu a vývoje automobilky, Maurizia Reggianiho, úplný odchod od manuálních převodovek. Podle všeho už nový model Aventador bude prvním Lamborghini nabízeným bez možnosti zaškrtnout si ve vybavení manuální převodovku. Movití přátelé manuálního řazení pláčou a od nynějška budou muset hledat své potěšení v jiných vodách (spíše budou brzy na suchu...).

V rozhovoru pro časopis MotorTrend Maurizio Reggiani uvedl, že pouze jedno až dvě procenta z celkového počtu 1 200 vozů za minulý rok opustilo továrnu s manuální převodovkou (nedávno Lamborghini hovořilo o třech procentech, ani jedno z těchto čísel se nám ale nezdá být příliš reálné, nabídka na trhu ojetin neodpovídá 10, 20 nebo 30 vyrobeným „manuálním” Lamborghini za rok). Podle všeho bude tak bude i nástupce Gallarda příští rok odkázán pouze na automatickou převodovku. Dle Lamborghini je toto nasazení nutné, aby si zákazníci mohli vychutnávat bezchybné zážitky a eliminovali riziko možných řidičských chyb, což zní jako nekonečný alibismus. Řazení starým dobrým manuálem sice není v případě velmi silných aut zcela lehkou věcí, zvlášť když neovládáte meziplyny a další finesy, řadě zákazníků ale poskytuje pouze ono to pravé potěšení z jízdy, které je s automatem zcela nedostupné. Zajímavé je, že třeba Audi R8 V10 s manuální převodovkou je stále k dostání a nemluví se o jejím ukočení.

Pokud někoho tento krok překvapuje, pak mějte na paměti, že vyřazování manuálních převodovek je obecný trend u silných vozů, daný zřejmě hlavně snahou automobilek vyhnout problémům se záručními opravami spojek, jež část zákazníků zkrátka neumí používat, i když po manuálním řazení touží. Konkurenční Ferrari nabízí u novějších modelů manuální převodovku jen pro Californii, o jejím nasazení do kupé Italia se sice hovoří již déle, ale zatím k němu nedošlo, u modelu FF s ním zřejmě nelze počítat. V Lamborghini stále ještě přemýšlí, zda podobným směrem půjdou také u limitované edice Sesto Elemento, které je těsně před svým dokončením.

Doufejme, že automobilka pilně pracuje na nějaké evoluční verzi E-gearu, který opravdu není dobrý a ani novější převodovka Aventadoru zatím nesklidila nadšené ovace.


Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 1 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 01Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 2 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 02Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 3 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 03Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 4 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 04Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 5 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 05Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 6 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 07Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 7 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 08Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 8 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 09Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 9 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 10Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 10 - Lamborghini Aventador LP700-4 oficialni 11Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 11 - Lamborghini Aventador LP700-4 motor a prevodovka 01Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 12 - Lamborghini Aventador LP700-4 motor a prevodovka 02Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 13 - Lamborghini Aventador LP700-4 motor a prevodovka 03Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 14 - Lamborghini Aventador LP700-4 motor a prevodovka 04Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 15 - Lamborghini Aventador LP700-4 motor a prevodovka 05Lamborghini prý zcela skončí s manuálními převodovkami - 16 - Lamborghini Aventador LP700-4 kolo Vallelunga video Perex
Lamborghini Aventador již bez manuální převodovky

Petr Štefek

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše