Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lexus LS 2013: první oficiální fotka potvrzuje domněnky o pouhém faceliftu
27.7.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Už není o čem spekulovat, včerejší únik prvních záběrů Lexusu LS připraveného pro rok 2013 dnes posvětil sám výrobce. A s tím i úvahy o tom, co si na nás vlastně nachystal.
Nemusíme být přehnaně upjatí a můžeme konstatovat, že nějakých šest let na trhu není příliš. Právě tolik si jich zatím odkroutil současný Lexus LS, a tak po nástupci vyloženě nevolá. Jenže v segmentu, kde jsou zejména všemožné elektronické vychytávky vylepšovány rok co rok o takový kus, že si v pět let starém modelu připadáte jak za klávesnicí ZX Spectra, je to už příliš dlouho na to, aby dalším dějstvím jeho života byl pouhý facelift. Ten totiž znamená, že vůz bude muset na trhu vydržet ještě pár dalších let bez zásadních konstrukčních změn a to už bude prostě moc.
Přesně taková budoucnost přitom LS čeká. Odhalení „nového modelu” bylo plánováno na pondělí třicátého, včerejší únik prvních fotek ale tajnosnubnost Lexusu poněkud zhatil. V případě zmíněných snímků se sice spekulovalo o jejich autenticitě, tu ale dnes potvrdil sám Lexus - na svém Facebookovém profilu zveřejnil první oficiální fotografii, na které je k vidění to samé.
Zřejmě už se tedy s definitivní platností nezmýlíme, když konstatujeme, že Lexus LS 2013 bude jen výrazným faceliftem dnešního modelu. Dostane především příď tvarovanou po vzoru filmového Predátora a vyladěné provedení F-Sport. Dál už se i podle předchozích avíz samotné automobilky změní pouze detaily.
Vůz se totiž bude nadále prodávat ve verzích LS 600h, LS 460 a LS 460 F Sport s balíčkem exteriérových úprav, většími koly a upraveným podvozkem. Záď se nezdá být dramaticky změněna a ani v interiéru nelze čekat žádnou divočinu. Snad jen nějakou tu novou elektroniku.
Kompletní představení vám přineseme v pondělí, pokud tedy Lexusu zase něco neunikne s jistým předstihem.

První oficiální fotka LS 2013 potvrzuje předchozí domněnky


Včerejší únik evidentně vykresloval brzkou realitu






Současné LS možná nevypadá tak dramaticky, ale této změny bylo docíleno pouze jinými detaily, ne od základu přepracovaným vozem
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW se chlubí tím, že novou M5 ve velkém vyrábí v barvách Porsche, to se může?
21.2.2026
Policie nutila řidiče, aby nevěnovali pozornost řízení, pak je pokutovala za nevěnování pozornosti řízení
20.2.2026
Šéf sportovní divize Lady „propálil” nová diodová světla legendární Nivy, nepůsobí s nimi vůbec zle
19.2.2026
Nejčtenější články
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
„Zákaz spalovacích aut není nic než státem podporovaná šikana,” říkají bez servítek už i „na západě”
27.1.2026
Kupcům elektromobilů slibovali levnější servis, chytili je ale do pasti. I běžná údržba vychází majitele o desítky procent dráž
27.1.2026
Audi říká, že opouští velké displeje v interiérech v honbě za uživatelskou přívětivostí, snad nedopadne jako Mercedes
27.1.2026
Jaguar prý už přehodnocuje svou jen elektrickou budoucnost, jeho novince by to s výfuky slušelo
27.1.2026
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 02.23. 21:33 - HondaMan
- IT poradna 02.23. 20:12 - mattonecz
- Řidiči, co to mají v ruce... 02.23. 15:36 - Truck Daškam
- Politický koutek 02.23. 15:13 - řidičBOB
- Dříve M135i, nyní ///M2 02.23. 15:12 - Eda
- BMW Divize 02.23. 14:22 - Stepan
- VZKAZY 02.23. 10:14 - pavproch
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 02.23. 09:58 - pavproch
