Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto)

Mezi luxusními SUV bude opět o něco méně místa k životu. Ve Frankturtu se o slovo hlásí Maseari s čtyřkolkou a staronovým jménem Kubang.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto)

13.9.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mezi luxusními SUV bude opět o něco méně místa k životu. Ve Frankturtu se o slovo hlásí Maseari s čtyřkolkou a staronovým jménem Kubang.

Doplněno 14.9.: Doplnili jsme živé fotky Kubangu pořízené po včerejší prezentaci ve Frankfurtu, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř, kam byl objektivům fotoparátů jinak vstup zakázán. Podrobnější představení připravujeme.

Nedávné zvěsti o tom, že Maserati představí na již probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu další modelovou řadu v podobě noblesního SUV, se ukázaly být pravdivé. Italská značka ještě dnes odhalí a upřesní technické specifikace vozu s názvem Kubang. Než se tak stane, máme pro vás pár prvních oficiálních záběrů.

Připadá vám to jméno povědomé? Pak máte dobrou paměť, Maserati Kubang se poprvé představilo již v roce 2003 na detroitském autosalonu, a pokud srovnáte fotografie, zásadní rozdíly mezi oběma vozy nenajdete. Jistě, to aktuální je elegantnější, má přepracovanější detaily, ale hlavně jde o téměř sériový automobil.

Dosud čekáme na potvrzení pohonné jednotky, ale předpokládá se, že by to nemělo být nic jiného než osmiválec 4,7 l o výkonu kolem 450 koní známý z jiných modelů Maserati, ale ještě pořád je možné, že nás Paolo Martinelli, šéf oddělení odpovědného za vývoj pohonných jednotek, překvapí a Kubang dostane jiný agregát.

Jak jsme již psali před pár dny, projekt Kubang mohl pokročit vpřed díky alianci Fiatu s koncernem Chrysler, který pro tento vůz poskytl šasi a pohon všech kol nově generace Jeepu Grand Cherokee a Dodge Durango. Bylo by ovšem ošidné myslet si, že Italové použijí tuto techniku tak, jak je. Zdroje automobilky ujišťují, že vůz bude skrz naskrz prošpikován DNA Maserati. Sledujte nás dál a dozvíte se vše podstatné.


Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 1 - Maserati Kubang zive 01Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 2 - Maserati Kubang zive 02Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 3 - Maserati Kubang zive 03Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 4 - Maserati Kubang zive 04Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 5 - Maserati Kubang zive 05Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 6 - Maserati Kubang zive 06Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 7 - Maserati Kubang zive 07Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 8 - Maserati Kubang zive 08Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 9 - Maserati Kubang zive 09Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 10 - Maserati Kubang zive 10Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 11 - Maserati Kubang zive 11Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 12 - Maserati Kubang zive 12Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 13 - Maserati Kubang zive 13Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 14 - Maserati Kubang zive 14
Maserati Kubang naživo ve Frankfurtu

Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 15 - Maserati Kubang 01Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 16 - Maserati Kubang 02Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 17 - Maserati Kubang 03Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 18 - Maserati Kubang 06Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 19 - Maserati Kubang 05Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto) - 20 - Maserati Kubang 04
Maserati Kubang odhalené na letošním autosalonu ve Frankfurtu

Pro ilustraci nabízíme záběry původního Maserati Kubang z roku 2003

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.