Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově

V Praze se nám podařilo nafotit dva z prvních českých exemplářů nového sportovního Mercedesu. Přehlédnout ho nebude možné ani v nenápadné barvě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově

8.3.2015 | Ladislav Soukup | 2 příspěvky

Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Praze se nám podařilo nafotit dva z prvních českých exemplářů nového sportovního Mercedesu. Přehlédnout ho nebude možné ani v nenápadné barvě.

Každý exkluzivní sporťák na české půdě je pro fanoušky světa čtyř kol milým úkazem. Poté, co jsme vám ukázali premiérové české LaFerrari, zřejmě jediný McLaren P1 s registrací na našem území nebo vůbec první český Huracan od Lamborghini, můžeme přihodit také první snímky hned dvou nových kupé AMG GT od Mercedesu, která právě stojí v Praze na Chodově.

Třebaže AMG GT nebude jistě tak výjimečným úkazem, jako výše zmíněná auta, rozhodně vám při pohledu na něj srdce zaplesá a při poslechu výfuků trochu adrenalinu do krve vyplaví. A zrovna u nás příliš nehrozí, že byste jej „přejedli“ - tolik kusů tu zřejmě zase jezdit nebude, jakkoli dva nafocené pochází z početnější, vícekusové série prvních zákaznických exemplářů určených pro Českou republiku.

Nový sporťák z Affalterbachu v mnoha směrech navazuje na předchozí SLS AMG, ale snaží se být navzdory příznivější ceně ještě rychlejší. Mělo by se mu to dařit především díky pohonné jednotce, kterou reprezentuje nově vyvinutý čtyřlitrový osmiválec twin-turbo (M178), jehož akustický projev dokáže rozbrečet při plném tempu možná nejen malé děti. Zajímavostí tohoto motoru je umístění obou turbodmychadel mezi jednotlivé řady válců, přičemž na zadní kola základní verze posílá 462 koní a 600 Nm. U výkonnějšího a zde prezentovaného Mercedesu-AMG GT S pak výkon činí až 510 koní a 650 Nm.

Hmotnost vyčíslená 1 570 kilogramy sice neohromí, stejně jako výhradní kombinace se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem od Getragu, přesto vůz dynamicky nezklame. AMG GT S zvládne sprint z klidu na stovku za 3,8 sekundy a rozjede se na 310 km/h, s decelerací mu posléze vypomohou „svalnaté“ brzdy, které mohou být na přání karbon-keramické. Třícípá hvězda se u nového modelu postarala o ideální rozložení hmotnosti v poměru 47:53 a také to mu pomáhá obkroužit Severní smyčku Nürburgringu za velmi solidních 7 minut a 36 sekund.

Konkrétní cenu nafocených kusů neznáme, ale dle aktuálního ceníku na tuzemském trhu je AMG GT S k mání od 3 775 200 Kč. Toto provedení GT S, které disponuje 19palcovými koly vpředu a 20palcovými vzadu, disponuje také červeně lakovanými brzdovými třmeny, elektronickým diferenciálem, sportovním podvozkem nebo koženým čalouněním kombinovaným s mikrovlákny. Vozem se můžete pokochat alespoň na několika prvních snímcích, které zejména stříbrný kus ukazují ze všech stran i zevnitř.


Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 1 - Mercedes AMG GT prvni CR 01Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 2 - Mercedes AMG GT prvni CR 02Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 3 - Mercedes AMG GT prvni CR 03Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 4 - Mercedes AMG GT prvni CR 04Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 5 - Mercedes AMG GT prvni CR 05Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 6 - Mercedes AMG GT prvni CR 06Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 7 - Mercedes AMG GT prvni CR 07Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 8 - Mercedes AMG GT prvni CR 08Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 9 - Mercedes AMG GT prvni CR 09Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 10 - Mercedes AMG GT prvni CR 10Mercedes-AMG GT S: tohle jsou dva z prvních kusů pro ČR, stojí na Chodově - 11 - Mercedes AMG GT prvni CR 11
První z českých Mercedesů-AMG GT budou u nejširšího publika vzbuzovat velkou pozornost, okoukaná zatím nejsou ani trochu

Ladislav Soukup

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše