Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes S W222 2013: nové eSko se prohání po Nordschleife takřka bez maskování (video)
27.4.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Zbrusu nový Mercedes třídy S se už před nepovolanými zraky příliš neukrývá, byl zachycen jak se v nedbalkách promenáduje po Nürburgringu.
Do prvního veřejného odhalení výkladní skříně luxusu a té nejkomplikovanější elektroniky koncernu Daimler chybí ještě tři týdny, testovací oddělení Mercedesu si však s utajováním nové třídy S evidentně těžkou hlavu nedělá. Na Severní smyčce Nürburgringu se prohání testovací prototypy téměř bez kamufláže a černá fólie zakrývá už jen část světel a loga na přídi a zádi.
Nedostatek důslednějšího maskování je vcelku pochopitelná. Stuttgartská automobilka si nemohla nevšimnout, že se v březnu podařilo nafotit jejich chloubu, jak ji designéři navrhli a konstruktéři stvořili, a tak už nemá v podstatě co zastírat. Navíc přítrž tajnostem zčásti udělal i samotný Mercedes, když postupně zveřejnil detaily bezpečnostní elektroniky eSka a oficiálně nám dovolil nahlédnout do interiéru.
Co přesně dělá vlajková loď na Nordschleife v těchto dnech, přesně nevíme, na věhlasném okruhu však není poprvé a elektronických systému k testování má více než dost, tipujeme však, že by se mohlo jednat o finální ladění podvozku se systémem Magic Body Control, který se pomocí kamer a snímačů dokáže v předstihu přizpůsobovat topografii silnice.
Zdroj: Carscoops, Fastsportscardriver
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Miliardáři s Bugatti schopnými zrychlit na 500 km/h za 20 s se sešli v zimním letovisku, jejich řádění na sněhu bere dech
včera
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Nehezký a neúspěšný Opel někdo zachoval dodnes nejetý, je to levná cesta k prakticky novému autu
4.1.2026
Jeden z průkopníků moderních elektrických aut je po 15 letech mrtvý. Pokolikáté už? A na jak dlouho?
4.1.2026
Největší evropský autoklub sklízí bouři, čelí nevídané vlně ukončení členství po šílených komentářích vedení
4.1.2026
Fordy loni musely do servisů častěji než auta 9 dalších značek dohromady, je to krutý rekord
4.1.2026
K mání je naprosto neuvěřitelná, 45 let nejetá vývozní Škoda 120 po 1. majiteli. 120 tisíc Kč na ni zdaleka nestačí
4.1.2026
Živá témata na fóru
- BMW Divize 02.03. 17:30 - vasco
- Přituhuje 02.03. 17:02 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 02.03. 16:56 - pavproch
- Politický koutek 02.03. 16:35 - řidičBOB
- Výběr navigace do auta 02.03. 09:40 - ponchojustice
- Elektromobily a vse kolem nich 02.03. 00:19 - Zajda
- Fiat a vše kolem nich 02.02. 12:55 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 02.02. 11:19 - pavproch
