Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident

Zatímco Miloš Zeman vesele pálí trenky, neomezený vládce Turkmenistánu s naprostou vážností konstruuje auta. Že je to naprostý nesmysl? To si pište, naivita všeho kolem ale umí pobavit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident

24.6.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zatímco Miloš Zeman vesele pálí trenky, neomezený vládce Turkmenistánu s naprostou vážností konstruuje auta. Že je to naprostý nesmysl? To si pište, naivita všeho kolem ale umí pobavit.

Turkmenistán si dlouhá léta upevňuje pozici jednoho z nejizolovanějších států světa s tvrdou diktaturou a silným kultem osobnosti. V roce 2007 byl v podivných volbách zvolen prezidentem Gurbanguly Berdimuhamedow. Od samého počátku se pustil do budování pozice autokratického vládce země a současně začal budovat kult vlastní osoby. Všemi možnými způsoby ze sebe dělá spolehlivou vůdčí osobnost. Prostřednictvím zpráv ve státních médiích se nominuje do role univerzálně nadaného velitele, ze kterého by si měli ostatní vzít příklad. Turkmeni trpí, Berdimuhamedov se cítí jako král a ve světě se mu smějí.

Dřívější zubař, posléze ministr zdravotnictví a konečně nejvyšší vůdce rád věnuje své myšlenky automobilům. Z toho nemůže vzniknout nikdy nic dobrého a ani další případ není výjimkou. Jednoho dne nechal lidem zabavit všechna černá auta, jen protože se mu černá nelíbí. Jindy simuloval vítězný souboj v rally proti profesionálnímu jezdci a byť se to všechno zdá být na hlavu až až, trapné akce nyní posunul na další úroveň.

Pan Nedoknutelný se nechal ztvárnit v roli konstruktéra nového automobilu. Opět jsme svědky videa podbarveného moderní hudbou se záběry z akčního filmu o automobilech. Pomineme-li nepochopitelně přilepené sekvence z filmu Taxi Taxi, je tu vidět hlavně Berdimuhamedow jako tvůrce návrhů nového automobilu. Diktátor s vážnou tváří črtá do připravených výkresů, občas dotáhne matici, připevní rezervní kolo a hned je na světě další um samolibého muže.

Kreslení podle pravítka ujde, ale záběr na červený fix, který tvoří dodatečnou světelnou rampu na zeleném obrysu auta, evokuje filmové záběry výtvarné výchovy z 1. stupně základní školy. Po boku svého syna čmáranice na oko převedou do reality a vyrazí funglovku otestovat do pouště. Soudnost je nakonec to nejmenší, co videu chybí, vlastně nejen videu...


Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 1 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 01Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 2 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 02Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 3 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 03Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 4 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 04Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 5 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 05Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 6 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 06Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 7 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 07Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 8 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 08Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 9 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 09Miloš Zeman se má ještě hodně co učit. Podívejte se, co umí turkmenský prezident - 10 - Berdimuhamedov jako konstrukter aut foto 10
Turkmenský režim klesl tak nízko, že lže svým vlastním lidem i o takových nesmyslech

Zdroj: Хроника Туркменистана@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.