Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most

Na mimoúrovňovém křížení dvou dálnic to vypadalo jako za války. Černý dým z vysokých plamenů způsobilo vylité palivo převážené nabouranou cisternou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most

21.2.2020 | Mirek Mazal

Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most

/

Na mimoúrovňovém křížení dvou dálnic to vypadalo jako za války. Černý dým z vysokých plamenů způsobilo vylité palivo převážené nabouranou cisternou.

Přes 15 tisíc litrů hořlavého paliva vyteklo z cisterny po nárazu neovladatelné soupravy do mostního zábradlí. Kamion firmy Jet Star se převrátil na bok, těkavý náklad se rozlil do okolí a chybělo už jen škrtnout zápalkou. Jiskra na sebe nenechala dlouho čekat, v momentě se dálniční mimoúrovňové křížení změnilo v ohnivé peklo.

Most frekventovaných dálnic I-465 a I-70 v Indianapolis pochopitelně nebyl opatřen požárními hydranty, proto museli hasiči nasadit 20 jednotek, aby se obrovský požár podařilo dostat pod kontrolu co nejdříve. Zasahující jednotky včetně odborníků na nebezpečné materiály hasili zhruba 40 minut, než hořlavinu dokázali zpacifikovat bez dalších škod.

Dálniční most nebyl ani po uhašení zprovozněn. Sám v ohnivém infernu vzplanul a statiky nyní čeká zkoumání následků požáru na jeho konstrukci. Vyšetřovatelé zjistí příčiny havárie, zatímco stavební experti museli pohlédnout svrchní vrstvy silnice a strukturální části mostní konstrukce. Řidič cisterny dokázal z kabiny prchnout, jeho oblečení už ale hořelo. Sám tedy utrpěl popáleniny, nyní zůstává v péči lékařů kritickém stavu.


Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 1 - Pozar prevracene cisterny s palivem 01Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 2 - Pozar prevracene cisterny s palivem 02Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 3 - Pozar prevracene cisterny s palivem 03Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 4 - Pozar prevracene cisterny s palivem 04Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 5 - Pozar prevracene cisterny s palivem 05Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 6 - Pozar prevracene cisterny s palivem 06Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 7 - Pozar prevracene cisterny s palivem 07Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 8 - Pozar prevracene cisterny s palivem 08Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 9 - Pozar prevracene cisterny s palivem 09Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 10 - Pozar prevracene cisterny s palivem 10Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 11 - Pozar prevracene cisterny s palivem 11Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 12 - Pozar prevracene cisterny s palivem 12Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 13 - Pozar prevracene cisterny s palivem 13Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 14 - Pozar prevracene cisterny s palivem 14Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 15 - Pozar prevracene cisterny s palivem 15Na dálnici se převrátil kamion s cisternou, tisíce litrů paliva zapálily celý most - 16 - Pozar prevracene cisterny s palivem 16
Požár po vylití více jak 10 tisíc litrů pohonných hmot zapálil i most, na kterém se nehoda stala

Zdroje: Sgt. John Perrine@Twitter, INDIANAPOLIS FIRE DEPARTMENT@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše