Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video)

Asi jen málokdo vozí v autě ježky na proražení pneumatik pronásledovatelů. Tohle Volvo je ale mělo a údajně použilo i kouřovou clonu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video)

17.6.2016 | Marek Bednář | 10 příspěvků

Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Asi jen málokdo vozí v autě ježky na proražení pneumatik pronásledovatelů. Tohle Volvo je ale mělo a údajně použilo i kouřovou clonu.

Dá se očekávat, že většina policejních honiček vznikne náhodou. Většinou je dílem nerozvážnosti později pronásledovaného, který napoprvé nezastaví a pak už má pocit, že to nemůže být horší. Takový člověk jistě nepředpokládá, že ho policie začne honit, takže uniká v nějakém normálním autě. Pilot Volva XC90 na videu níže ovšem s nějakým zájmem policie o jeho osobu očividně počítal, takže své auto předem vybavil jako v akčním filmu - namontoval výrobník kouře a ježky, určené k propíchnutí pneumatik pronásledovatelů.

Indicent se stal v Litvě a video níže je filmováno z kabiny policejního auta, které za oním Volvem jelo. Vidíme zprvu trochu černého dýmu, který je běžným jevem u čipovaných dieselů a u některých jako kouřová clona může fungovat. Zde ale nikoliv, ten pravý kouř se dostaví až po chvíli. A v 0:52 vidíme z Volva létat ježky, které ovšem byly použity nevhodně - vyhozeny byly příliš blízko před policejním autem, a tak se nestihly „správně usadit” a gumy nepropíchly, spíše se svezly po karoserie.

Použití tohoto nástroje je fakt, po stránce kouře si ale nejsme úplně jisti, jak moc dostupným informacím věřit. Ty skutečně hovoří o kouřové cloně, ovšem auto v tu chvíli nejede zrovna rychle. Možná už XC90 plná čehosi na více nestačila, mohl mu ale také selhat motor.

Na každý pád zajímavý pokus. Ovšem pro příště by bylo lepší začít při přípravách na podobné honičky u lepší volby auta a pilování řidičských schopností - možná by pak věci jako ježek a kouř nebyly vůbec třeba. A jistě, asi by bylo nejlepší chovat se tak, aby se člověk do podobných honiček vůbec nedostal, v tomto případě ale nevíme, o co přesně šlo...


Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video) - 1 - Honicka policie Volvo XC90 video 01Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video) - 2 - Honicka policie Volvo XC90 video 02Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video) - 3 - Honicka policie Volvo XC90 video 03Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video) - 4 - Honicka policie Volvo XC90 video 04Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video) - 5 - Honicka policie Volvo XC90 video 05Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video) - 6 - Honicka policie Volvo XC90 video 06Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video) - 7 - Honicka policie Volvo XC90 video 07Na honičku s policií se lze i připravit. Toto Volvo mělo kouřovou clonu a ježky (video) - 8 - Honicka policie Volvo XC90 video 08
Tohle Volvo se opravdu nechtělo nechat dohnat, nakonec ale muselo kapitulovat, i za přispění neoznačené policejní Škody Octavia

Zdroj: Auto Evolution

Marek Bednář

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše