Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip

Podobný tuning vypadá tragikomicky na každém autě, na skutečném Ferrari je ale k nevíře. Jde o vtip, nebo důkaz, že ani vkus si za peníze nelze koupit?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip

2.1.2020 | Petr Miler

Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podobný tuning vypadá tragikomicky na každém autě, na skutečném Ferrari je ale k nevíře. Jde o vtip, nebo důkaz, že ani vkus si za peníze nelze koupit?

Designové linky zvýrazněné chromovanými pásy, nápisy typu Sport, dolepené neoriginální znaky, falešné výdechy... Takové věci známe z aut, která jezdí i po českých silnicích. Setkání s takto „vyparáděnými” vozy jsou naštěstí docela neobvyklá, když už ale na ně dojde, člověk neví, jestli se smát nebo brečet. Podobné laciné cetky od benzinky či z pochybných obchodů s tuningovými doplňky ještě žádnému autu nepomohly stát se lepším, jen kazí jejich původní vzhled, ať už je jakýkoli.

Když někdo podobným způsobem „vyšperkuje” rozpadající Passat B5 za 12 tisíc korun, ještě se to dá pochopit jako upřímná snaha auto zkrášlit, na fotkách níže ale vidíme stejným způsobem upravené Ferrari F430 Spider. Není to replika, všechny originální detaily auta sedí, ovšem výsledek má k továrními stavu přesně daleko. Majitel se zřejmě o letošních Vánocích rozhodl svému svému autu štědře dopřát právě laciných cetek od benzinek a nešetřil na nich v žádném ohledu.

Je tu všechno. Chromované linky táhnoucí se po celém voze, bezpočet falešných výdechů, nápis Limited Edition na víku zavazdelníku, několik neoriginálních znaků Ferrari a také cedulka Sport Edition na dveřích. Něco takového by bylo neuvěřitelné na jakémkoli autě, natož pak na Ferrari. Auto vypadá jako vánoční stromek, ovšem v tom nejhorším smyslu slova.

Pokud si někdo dělá legraci z těch, kteří takto upravují své vozy, budiž, pobavili jsme se. Pochybujeme ale, že tomu tak je. Více než co jiného bude tento vůz důkazem faktu, že vkus a stav bankovního konta nemusí mít absolutně žádnou souvislost. Nakonec, pokud někdo, kdo si takto „vylepšoval” onen Passat a vyhraje v loterii, co udělá? Koupí si klidně Ferrari, svůj přístup k tuningu je ale nejspíše nezmění.


Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip - 1 - Ferrari F430 Spider laciny tuning 01Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip - 2 - Ferrari F430 Spider laciny tuning 02Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip - 3 - Ferrari F430 Spider laciny tuning 03Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip - 4 - Ferrari F430 Spider laciny tuning 04Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip - 5 - Ferrari F430 Spider laciny tuning 05Někdo si upravil skutečné Ferrari lacinými cetkami od benzinky, to snad musí být vtip - 6 - Ferrari F430 Spider laciny tuning 06
Takto zdevastované moderní Ferrari jsme ještě neviděli. Přemíra laciných doplňků od pumpy by zřejmě zabila jakékoli auto, natož takové

Zdroj: The Drive

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše