Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko

Na silnici člověka čas od času něco překvapí a zrovna v Rusku o takové situace není nouze. Ale narazit v noci na čtyřproudé komunikaci na neoznačený výkop uprostřed cesty?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko

11.6.2019 | Petr Miler

Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na silnici člověka čas od času něco překvapí a zrovna v Rusku o takové situace není nouze. Ale narazit v noci na čtyřproudé komunikaci na neoznačený výkop uprostřed cesty?

Prakticky o veškeré automobilové nehody se stará překvapení. Však kdyby se na silnicích vše odehrávalo tak, jak očekáváme, stěží bychom kdy havarovali. Jenže to bychom museli žít v ideálním světě, a to bohužel - nebo bohudík - nežijeme. V tom skutečném nám čas od času nedá někdo přednost z vedlejší, na silnici vběhne srna, nebo se na ni objeví něco, co by tam normálně být nemělo a k nehodě rázem není daleko.

Takový situacím nelze zcela zabránit - špatní řidiči, zmatené srny nebo třeba padlý strom přes cestu budou existovat vždy. Část z nich ale přece jen eliminovat lze a dnes vám ukážeme snad nejkřiklavější případ, který jsme kdy viděli. Jen lajdáctví a nezodpovědnost jiných vedlo k sérii naprosto zbytečných a nutno dodat vážných nehod.

Vše se odehrálo v ruské Voroněži, konkrétně na mostě dálničního typu se dvěma jízdními pruhy v každém směru. Na takovém místě, třebaže prochází městem, lze očekávat, že budou auta jezdit rychle a práce na silnici je třeba tu provádět s maximální opatrností. První upozornění klidně kilometry předem, první omezení o stovky metrů dříve a naprosto jasné, bez ohledu na aktuální viditelnost dobře čitelné značení se zdají být samozřejmostí. U nás možná, v Rusku zjevně ani trochu.

Na mostě byly před pár dny prováděny výkopové práce, soudě podle poskakování auta s kamerou na začátku videa takové, které by z existujících dilatačních spár udělaly něco užšího než zákopy pro pěchotu. Přes den ale nebyly dokončeny a žádnou z odpovědných osob nenapadlo nic lepšího, než nechat výkop, jak je, i přes noc.

Co se stalo - a muselo stát - pak video níže ukazuje též. V jednu chvíli si řidiči výkopu všimli až těsně před ním v momentě, kdy v pravém pruhu jel jeden vůz a v protisměru další. Nezbylo tedy než zvolit jízdu přímým směrem, nebo spíše přímým letem. Tomu se říká překvapení. Je skoro zázrak, že při nehodách nebyl nikdo zraněn a vše skončilo „jen” u dvou zničených aut. Že naprosto zbytečně, asi nemusíme dodávat.


Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko - 1 - Neoznaceny vykop nocni dalnice Rusko video 01Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko - 2 - Neoznaceny vykop nocni dalnice Rusko video 02Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko - 3 - Neoznaceny vykop nocni dalnice Rusko video 03Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko - 4 - Neoznaceny vykop nocni dalnice Rusko video 04Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko - 5 - Neoznaceny vykop nocni dalnice Rusko video 05Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko - 6 - Neoznaceny vykop nocni dalnice Rusko video 06Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko - 7 - Neoznaceny vykop nocni dalnice Rusko video 07Neoznačený výkop uprostřed noční dálnice je velké překvapení i na Rusko - 8 - Neoznaceny vykop nocni dalnice Rusko video 08
Asi jen v Rusku se může stát, aby na frekventované komunikaci dálničního typu zůstal přes noc neoznačený výkop při probíhající opravě

Zdroj: ViralHog@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše