Nová Honda Civic Type-R nafocena při natáčení reklamy, vypadá jak ze Star Treku (doplněno)

Premiéra japonského samuraje, který chce zamíchat kartami v teritoriu nejrychlejších hot-hatchů, se zase přiblížila. Produkční verze jezdí v Chorvatsku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Honda Civic Type-R nafocena při natáčení reklamy, vypadá jak ze Star Treku (doplněno)

3.9.2014 | Adam Šrámek | 6 příspěvků

Nová Honda Civic Type-R nafocena při natáčení reklamy, vypadá jak ze Star Treku (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Premiéra japonského samuraje, který chce zamíchat kartami v teritoriu nejrychlejších hot-hatchů, se zase přiblížila. Produkční verze jezdí v Chorvatsku.

Doplněno 22:00: Nový Civic Type-R se v pravděpodobně produkčním provedení podařilo nafotit i podruhé, tentokrát ve dne a také zepředu. Podle odlišností od původního konceptu můžeme s jistotou říci, že nejde o studii, jestli se ale jedná o hotový nový Type-R nebo nikoli, nám ještě bude muset prozradit sama Honda. Může jít třeba také o stavbu, která přímo s automobilkou nemá nic společného.

Podívejte se na nové snímky a posuďte sami, chorvatská média hovoří o natáčení reklamy na nový „CTR” v Rijece jako o jasné věci.


Japonská automobilka veřejnosti oficiálně ukázala nový Civic Type-R již na ženevském autosalonu v podobě konceptu, přičemž se to neobešlo bez slov o králi své kategorie. Později jsme si už mohli prohlédnout téměř nemaskovaný prototyp a také první oficiální video, ve kterém Honda předprodukční verzí zdůrazňovala dříve naznačenou agresivitu. Jenže do prodeje v Evropě se vůz dostane až někdy v průběhu příštího roku, a tak odhalovat je pořád co.

Nový zástupce nabité skupinky naštvaných hot-hatchů ovšem nyní možná ukazuje svojí konečnou podobu, třebaže jen na dvou skromných snímcích pořízených v noční chorvatské Rijece. Některá vodítka k autenticitě jsou věrohodná - vůz s poznávací značkou totiž nese čtveřici velkých koncovek výfuku a podle oka i funkční difuzor, stejně tak neopustil ani řešení s LED světlomety v šikovně zakomponovaném zadním spoileru - zrovna ten je lehce odlišný a v kulisách nočního města dodává Type-R vzhled vesmírné lodi jak ze seriálu Star Trek. Ani kola nakonec nejsou vůbec malá, a tak by mělo jít o nemaskovaný produkční model, s nímž dle autora Honda právě natáčela úvodní promovidea. Je zřejmé, že budeme muset získat další a bližší pohledy na auto, abychom se bezpečně ujistili, ale už na ten první vypadá vůz zcela autenticky.

Jistotou potvrzenou od Hondy je však přeplňovaný dvoulitr VTEC pod kapotou, pohánějící přední kola. Jeho výkon by měl být nejméně 280, s ohledem na nové přírůstky do jeho kategorie však tipujeme spíše přes 300 koní. Pokud bude zní jen částečně tak, jak naznačuje dřívější video, nebude to rozhodně žádná nuda. Na tohle japonské veledílo se nelze než těšit.


Nová Honda Civic Type-R nafocena při natáčení reklamy, vypadá jak ze Star Treku (doplněno) - 1 - Honda Civic Type-R 2015 seriova spy dalsi 01Nová Honda Civic Type-R nafocena při natáčení reklamy, vypadá jak ze Star Treku (doplněno) - 2 - Honda Civic Type-R 2015 seriova spy dalsi 02
Další fotky vozu pořízené ve dne potvrzují zatím akorát to, že nejde o koncept nového Type-R, který jsme mohli vidět dříve. Pravděpodobně tedy opravdu půjde o produkční provedení

Nová Honda Civic Type-R nafocena při natáčení reklamy, vypadá jak ze Star Treku (doplněno) - 3 - Honda Civic Type-R 2015 asi prvni foto 01Nová Honda Civic Type-R nafocena při natáčení reklamy, vypadá jak ze Star Treku (doplněno) - 4 - Honda Civic Type-R 2015 asi prvni foto 02Nová Honda Civic Type-R nafocena při natáčení reklamy, vypadá jak ze Star Treku (doplněno) - 5 - Honda Civic Type-R 2015 asi prvni foto perex
Nová Honda Civic Type-R zřejmě už brázdí silnice Chorvatska, na soukromý tuning totiž vyfocený vůz tak úplně nevypadá

Zdroje: Facebook Farmofminds, Carscoops

Adam Šrámek

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše