Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto)

Poněkud křiklavé koncovky výfuku nové Octavie RS se nám nezdály od začátku, v testu se ale ukázaly být pravými. Jenže to platí jen o benzinové verzi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto)

23.8.2013 | Petr Miler | 34 příspěvků

Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poněkud křiklavé koncovky výfuku nové Octavie RS se nám nezdály od začátku, v testu se ale ukázaly být pravými. Jenže to platí jen o benzinové verzi.

Už když jsme vám zkraje června poprvé představovali novou Octavii RS, zmiňovali jsme, že: „Dvojice lichoběžníkových koncovek výfuků působí u čtyřválce svérázně a možná i moc výrazně, navíc bychom podle detailních záběrů na ně řekli, že tlumič výfuku se skutečnými koncovkami se nachází pouze na levé straně a pravá koncovka je jen na okrasu.” Podle zvětšených výřezů prvních oficiálních fotek se totiž zdálo, že skutečný výfuk je pouze vlevo a vpravo je akorát černočerná tma. Vzhledem k tomu, že u prvních fotek mohlo jít jen o hru světla a stínu, přešli jsme celou věc bez dalšího komentáře, přece jen jsme předpokládali, že někde za „koncovkou” (to ani není koncovka, spíše maska výfuku) opravdový „lauf” skryt bude.

To se nakonec potvrdilo i v testu nového RS, kdy jsme si zadní partie mohli projít centimetr po centimetru. Ani tak sice kolegu neoslovila dvojice masivních chromovaných mnohoúhelníků, která zamává na každého, koho s novým eReSem předjedete, auto si ale jinak podobné výstřelky odpouští a jednu výjimku z pravidel snad lze i velkoryse přejít. Věc jsme tím považovali za uzavřenou, ale jak vidno, byl to příliš brzký závěr.

Včera se totiž na našem fóru mezi autohádankami objevily fotografie koncovek výfuku v tu chvíli neupřesněného auta, které se ale nápadně podobaly právě těm, jež najdeme na nové Octavii RS. Jde opravdu o nové eReSo, akorát ve verzi TDI a v jeho případě už obě „masky” na skutečné výfuky nenavazují. Dvojici reálných koncovek najdete pouze za levou z nich, ta pravá je falešná a navíc docela prázdná, stejně jako kdysi projev Mirka Topolánka, alespoň podle soudu pozdějšího prezidenta.

Už zdvojení výfuku je u řadového čtyřválce zvláštním řešením a zasvěceného pozorovatele vede k přesvědčení, že je na svém místě pouze pro parádu. Ale nutně tomu tak být nemusí, jistě by se našel konstruktér, který by rozdělení proudu výfukových plynů mezi dva samostatné tlumiče v zádi dokázal ospravedlnit jako potenciálně přínosné. Ale pokud nějaké auto dostane dvě koncovky, i když skutečný tlumič má na zádi jen jeden? Pak jde o prázdnou show, která u racionálně smýšlejícího člověka těžko najde zastání.

Nová Octavia RS, i když verzi TDI ještě budeme muset proklepnout, je výborné auto, ať už její záď vypadá jakkoli. Podobnou přetvářku si ale tvůrci vozu mohli odpustit. Něco jako kompletně falešná koncovka výfuku akorát dává do rukou argumenty těm, kteří kvalitám nového RS navzdory realitě nevěří...


Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 1 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 007Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 2 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 013Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 3 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 016Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 4 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 064Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 5 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 065Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 6 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 066
Koncovky benzinové Octavie RS prokazatelně skrývají skutečné výfuky

Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 7 - Skoda Octavia III RS TDI vyfuk 01Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 8 - Skoda Octavia III RS TDI vyfuk 02
V případě naftového provedení to ale platí jen z poloviny - na pravé straně není za koncovkou vůbec nic

Nová Škoda Octavia RS TDI má výfuk jako Topolánek, falešný a prázdný (foto) - 9 - Audi RS5 vyfuk 01
Nevíme, jestli je to pro RS omluva, ale koncovky přímo nenavazující na výfuk jsou dnes považovány za Vorsprung durch Technik...

Zdroj: Snowman000@Forum.Autoforum.cz

Petr Miler

Diskuze 34 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše