Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nový Lexus GS se dále snaží tvářit jako řidičské auto (video)
26.8.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Lexus u nového GS slibuje dvě zásadní novinky - atraktivní vzhled a stejně vyznívající jízdní projev. To první posuďte sami, u toho druhého zatím musíme spoléhat na materiály automobilky.
Už při pročítání našeho podrobného představení nového Lexusu GS na sklonku minulého týdne jste nemohli nezaznamenat snahu automobilky přetvořit nové „géeso” v řidičsky mnohem atraktivnější vůz. Ne snad, že by dosud byl v tomto směru absolutně nezáživný, slova jako nevýrazný či neutrální ale určitě není to, které by začalo vařit krev v majitelích pětkových BMW předchozích generací.
Je zjevné, že na ně a nejen na ně chce Lexus svým dalším GS zaútočit a staví okolo této nové přednosti vozu velkou část svého marketingu. Svědčí o tom i teprve druhé pořádné oficiální video se zatím jedinou dostupnou verzí GS 350 (GS 450h a F Sport jsou na cestě, které má velmi prostý podtitul: Driving Performance Video. Je tedy zaměřené pouze na jízdní projev a to je u Lexusu skutečně neobvyklé.
Začíná - držte se - túrováním motoru, který nemá vůbec marný projev jak co do zvuku, tak co do rychlosti poklesu otáček (na dnešní dobu...). Poté zachycuje vůz při nočním řádění na okresce, při kterém dokonce kvílí pneumatiky a následně už v celkem obvyklém stylu prezentuje vlastnosti vozu, které automobilky z jízdního hlediska považuje za přednosti.
Výrobce tvrdí: „Vůz byl vyvinut pro zábavu a přináší velké zlepšení v oblasti tuhosti podvozku a projevu zavěšení kol. Nové GS inspiruje a odměňuje řidiče ostrou a přesnou ovladatelností.” Pozoruhodné. Ale jestli je to fakt, „americká pravda”, nebo pouhá fikce, to teprve uvidíme. Každopádně se alespoň máme na co těšit...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové Lamborghini potvrdilo svou marnost, podlahu s ním vytřel „americkej kýbl” za míň než polovinu, ač vše hrálo proti němu
před 7 hodinami
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Rolls-Royce odhalil dieselový desetiválec budoucnosti s výkonem 1 900 koní, to byste v roce 2026 nečekali
před hodinou
VW poprvé ukázal své další nové SUV, kromě rozvoru a zavazadelníku se nemá čím chlubit
před 3 hodinami
Aprílový žertík BMW se zvrhl. Automobilka skutečně postavila asi nejostřejší tovární kombík všech dob, vypadá jako ministr války
před 4 hodinami
Naivní elektrické plány odpískalo už 18 automobilek. Jen čtyři největší z nich úplně zbytečně prodělaly 1,5 bilionu Kč
před 6 hodinami
Nové Lamborghini potvrdilo svou marnost, podlahu s ním vytřel „americkej kýbl” za míň než polovinu, ač vše hrálo proti němu
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 03.17. 13:34 - abgx1
- Pneu koutek 03.17. 13:03 - Vrooom
- BMW Divize 03.17. 10:29 - Vrooom
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 03.17. 09:51 - mattonecz
- Hyundai a vše kolem nich! 03.16. 18:37 - jerry
- Volvo 03.16. 14:39 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.16. 14:08 - pavproch
- Detektory policejních radarů 03.16. 13:47 - pavproch
