Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů

Možná jsou to i slabá slova, tohle je jako konec světa. Požáry na západním pobřeží USA mají děsivou podobu, ohrožují i slavný nápis Hollywood.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů

7.12.2017 | Mirek Mazal | 7 příspěvků

Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Možná jsou to i slabá slova, tohle je jako konec světa. Požáry na západním pobřeží USA mají děsivou podobu, ohrožují i slavný nápis Hollywood.

Ranní cesty autem do práce nebývají zrovna veselým obrazem krás života. Prokousat se ranní zácpou do zaměstnání bývá o nervy a možná si kolikrát říkáte něco o pekle na zemi. Tento nadnesený povzdech získal úplně jiný význam pro obyvatele Los Angeles a okolí. Zažívají cestu peklem na vlastní kůži, možná i více než to.

V posledních dnech sužují rozlehlé požáry lesního porostu druhé nejlidnatější město Spojených států. Západně od Los Angeles podél nejvytíženější mezistátní dálnice I-405 zuří požár, který se vlivem větru rozšířil na plochu cca 34 000 hektarů. Část dálnice v oblasti honosné čtvrti Bel Air byla uzavřena, protože se oheň dostal blízko cesty. Žár se přiblížil k obydlím a vyhnal z domovů desetitisíce obyvatel, v ohrožení je i slavný nápis Hollywood, který se nad L. A. skví jako máloco jiného.

Záběry této katastrofy pohledem palubních kamer berou dech. Do tmy září hořící zakouřené kopce a mezi nimi projíždí červená světla automobilů proplétajících se mezi hořícími sopkami. V období, kdy u nás malé děti strašili převlečení čerti, se opravdoví pekelníci zjevně sešli na předměstí Los Angeles, aby podél dálnice č. 405 spustili katastrofu nebývalých rozměrů. Podívejte se na to na obrázcích níže sami a doufejte spolu s námi, že tohle už rychle skončí, pokud možno s co nejmenšími následky...


Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů - 1 - Los Angeles pozar prosinec 2017 onboard 01Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů - 2 - Los Angeles pozar prosinec 2017 onboard 02
Spektakulárně děsivý pohled se od včera naskýtá řidičům, kteří okolím Los Angeles projíždí autem

A post shared by Timothy Sykes (@timothysykes) on

Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů - 3 - Los Angeles pozar prosinec 2017 01Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů - 4 - Los Angeles pozar prosinec 2017 02Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů - 5 - Los Angeles pozar prosinec 2017 03Peklo na zemi: takhle teď vypadá okolí Los Angeles z pohledu řidičů - 6 - Los Angeles pozar prosinec 2017 04
Oheň pustoší obydlí i přírodu


Sestřih dalších pohledů na to, jak to teď vypadá v okolí L. A.´

Zdroje: Timothy Sykes@Instagram, Los Angeles Times

Mirek Mazal

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.