Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Porsche 911 GT3 RS 4.0: unikla první fotka pětisetkoňové GT3?
19.4.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Opět se musíme ptát, zda jde o autentický materiál, ale po údajném úniku části katalogu z minulého týdne se ale objevil i první snímek, který prý zachycuje podobu nové vrcholu řady Porsche 911 GT3.
Teprve před pár dny jsme vám přinesli informaci o možném úniku prvního oficiálního materiálu potvrzujícího existenci Porsche 911 GT3 RS 4.0. To by se mělo stát novým vrcholem nabídky odlehčených 911 poháněných atmosféricky plněnými motory, když má využít motoru s objemem zvětšeným na rovné čtyři litry a maximem výkonu posunutým až k hranici 500 koní.
O autenticitě materiálu jsme měli a máme jisté pochybnosti, přesto zapadá do mozaiky dosud ryze spekulativních informací. Podle nich by vůz měl být vyroben v edicí čítající 500 kusů při ceně začínající na 149 990 Eurech bez DPH, tedy přibližně 4,35 milionu Kč vč. české DPH dle aktuálních měnových kursů (Euro nám od minulého týdne poněkud oslabilo...).
Dokument se objevil na diskuzním fóru Teamspeed.com a z téhož místa pochází i dnešní snímek, který má být první oficiální fotografií zuffenhausenské novinky. Ani tentokrát si nemůžeme být jisti, jestli jde o skutečnost, nebo zbožné přání, ale když už nic jiného, snímek nepůsobí zcela nereálně a ukazuje přinejmenším to, jak by GT3 RS 4.0 vypadat mohla.
Možný únik první fotky navíc doprovázejí i další specifikace - spolu se silnějším motorem by RS 4.0 mělo být dále odlehčeno použitím karbonových vík kufru i motoru a disponovat rozšířeným rozchodem vpředu i vzadu. Jedinou převodovkou v nabídce by měl být „manuál” a omezovač otáček motoru má zasahovat až při dosažení hodnoty 8 500 ot.
Že je to lákavé? Pak můžeme také společně doufat, že je to i skutečné. Pokud ano, vůz by se měl dočkat své premiéry nejpozději na letošním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Je to první fotografie Porsche 911 GT3 RS 4.0? Ví bůh...
Zdroj: Teamspeed.com
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Automobilka v roce 2021 ohlásila čistě elektrickou budoucnost, teď uspořádala „Den motorů V6”
včera
Radar zachytil KITT z Knight Ridera, jak jede městem o 44 procent vyšší než povolenou rychlostí, i když měl stát v muzeu
9.5.2026
Hvězda dnes už mrtvé show otestovala nejnovější brutalitu autora McLarenu F1 na okruhu Top Gearu, je doteď v šoku z jejího chování
8.5.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Klíčový elektromobil VW po kolapsu prodejů končí na největším trhu světa. „Pořád se mu daří,” říkali Němci ještě nedávno
11.4.2026
Pokud tohle myslí šéf vývoje BMW vážně, pak firmě právě podepsal rozsudek smrti
11.4.2026
Nadšenec projel s Teslou čtyřikrát stejnou trasu různě rychle, aby ukázal vliv na dojezd. Je brutální, a to ani nejel českým dálničním limitem
11.4.2026
Tohle je první a poslední důvod, proč Audi zmasakrovalo nástupce ikonické RS4 až k nepoznání
12.4.2026
Únik odhalil podobu nejnovější limitované silniční střely Porsche a fanoušci budou zuřit
12.4.2026
Živá témata na fóru
- VW Caddy 2.0 ecofuel - strach z CNG. 05.11. 10:24 - pixla
- S větrem ve vlasech.... 05.11. 09:39 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.11. 08:59 - Truck Daškam
- Mazda CX-5 2022 hybrid při studeném startu vibruje 05.11. 06:52 - mikasabaggins
- Lampárna (stěžovatelna) 05.10. 21:50 - Brus
- Politický koutek 05.10. 20:07 - M.Z.
- Porsche - vse o sportovnich modelech 05.08. 14:13 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 05.08. 12:59 - pavproch
