Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra

Jubilejní přehlídka vedle sebe postavila všechny typy aut běžně používané ruskou policií. Kdo by čekal jen pár zoufalých Lad, bude se hodně mýlit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra

8.11.2018 | Mirek Mazal

Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jubilejní přehlídka vedle sebe postavila všechny typy aut běžně používané ruskou policií. Kdo by čekal jen pár zoufalých Lad, bude se hodně mýlit.

Radnice města Naberežnyje Čelny pořádala k 300. výročí založení ruské policie tzv. Dny bezpečnostních složek. Díky tomu se v druhé největší metropoli Tatarstánu představila rozličná technika používaná policejními sbory po celém Rusku. A na břehu řeky Kama si bylo možné během chvilky prohlédnout i veškeré automobily z běžné výzbroje současné ruské policie.

Na jednom místě se tak sešly na jednu stranu vozy, které byste na takovém místě čekali, jako ruské Lady nebo Kamazy, vedle nich ale stály i poněkud „západně orientované” Fordy či Mercedesy. Vesměs bílé stroje s modrým pruhem reprezentovaly jednotky dopravní policie, předvedly se ovšem i zásahové automobily proti demonstrantům a obrněné stroje zvláštních jednotek.

Mezi největší obry patřil Kamaz Typhoon K-63968, což je jinak armádní stroj určený do bitev. Neprůstřelné verze slouží v ruské armádě, mohou ovšem být individuálně upraveny i pro výkon jiných misí a evidentně přijdou ke slovu také ve službách policie. Taktický speciál patřil mezi největší lákadla výstavy, návštěvníky ovšem zaujal také upravený soutěžní kamion stejné značky.

Zajímavý je rovněž pohled na obyčejnější osobáky s majáky na střeše. Lada Niva tady nemůže chybět, vedle ní ale stojí i ruská verze Dacie Duster s logem Renaultu. Dále opět pokračuje nadvláda Lady s třemi exempláři různých variant Granty. Směrem blíže fotoaparátu stojí Ford Focus chráněný UAZem Patriot opět z domácí scény. Největší SUV doplňují už jen vetřelci ze západu ve formě Fordu Kuga a na kraji hlídá možná nejvyspělejší Mercedes-Benz ML.

Podívejte se na to sami, je to vcelku výjimečná příležitost vidět všechny tyto stroje bok po boku. S pomocí pár fotek si tak uděláte skoro dokonalou představu o tom, co dnes ruští policisté používají za auta.


Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra - 1 - Prehlidka aut ruske policie 01Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra - 2 - Prehlidka aut ruske policie 02Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra - 3 - Prehlidka aut ruske policie 03Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra - 4 - Prehlidka aut ruske policie 04Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra - 5 - Prehlidka aut ruske policie 05Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra - 6 - Prehlidka aut ruske policie 06Prohlédněte si auta používaná ruskou policií. Některá jsou pořádná monstra - 7 - Prehlidka aut ruske policie 07
Ruská policie ukázala své automobily. Je to plejáda ruských vozů všeho druhu, ukázaly se ale i stroje od Mercedesu či Fordu

Zdroj: Avtospravochnaya

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše