Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu”

U nás se Fluence tváří jako auto, kterým by nepohrdl ani prezident. V Argentině se ale prezentuje spíše jako vůz vhodný pro Michaela Schumachera.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu”

10.7.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

U nás se Fluence tváří jako auto, kterým by nepohrdl ani prezident. V Argentině se ale prezentuje spíše jako vůz vhodný pro Michaela Schumachera.

O dostupném a přitom velkém Renaultu se v našich končinách v poslední době mluví hlavně v souvislosti s jeho chystaným faceliftem, který se pravděpodobně představí již na zářijovém autosalonu v Paříži. Přinejmenším v Jižní Americe se ale zřejmě nic podobného nechystá, tedy alespoň ne pro nejbližší měsíce. Tamní zastoupení francouzské automobilky se totiž vytáhlo se zbrusu novou verzí tohoto modelu, která nese označení Sport.

Ačkoli už jsme zvyklí na to, že automobilky jsou schopny tímto termínem častovat i tříválcové mini s rychlými pruhy, v tomto případě Renault ani moc nepřehání. Vozu totiž nadělil poctivé dvoulitrové benzinové turbo, v tomto případě naladěné na nejvýše 180 koní výkonu. Na nejrychlejší kompakty to stačit nebude, dynamika vozu ale těžko urazí - na stovku zrychluje za 8,6 sekundy a jede až 213 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva podle argentinské normy pak činí 8,1 litru benzinu na 100 km.

O přenos výkonu se stará výlučně manuální šestistupňová převodovka a přední kola, výbava je více než slušná - za všechny prvky zmiňme xenony, kožené čalounění, automatickou klimatizaci, střešní okno nebo 17" kola z lehkých slitin.

Kolik za to všechno? V Argentině je 158 700 tamních pesos, což v našich činí asi 730 tisíc Kč. Moc? Ano, ale vztekat se nemusíte, nevíme o tom, že by Renault chtěl podobnou verzi nabízet i v Evropě. Možná po faceliftu...


Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu” - 1 - Renault Fluence Sport 01Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu” - 2 - Renault Fluence Sport 02Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu” - 3 - Renault Fluence Sport 03Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu” - 4 - Renault Fluence Sport 04Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu” - 5 - Renault Fluence Sport 05Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu” - 6 - Renault Fluence Sport 06Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu” - 7 - Renault Fluence Sport 07Renault Fluence Sport: dvoulitrové turbo pro „opravdovou limuzínu” - 8 - Renault Fluence Sport 08
Obrázky Fluence Sport nejsou z nejkvalitnějších, žádné lepší ale web argentinského zastoupení Renaultu neskýtá

Zdroj: Renault Argentina

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.