Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino

Podvečerní projížďka po německé dálnici se proměnila v neplánované pořizování špionážních materiálů. Řidič sportovního roadsteru BMW natáčel prototyp vozu stejné značky s šoférem nestojícím o pozornost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino

12.2.2020 | Mirek Mazal

Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino

/

Podvečerní projížďka po německé dálnici se proměnila v neplánované pořizování špionážních materiálů. Řidič sportovního roadsteru BMW natáčel prototyp vozu stejné značky s šoférem nestojícím o pozornost.

Tovární řidiči prototypů chystaných aut bývají celkem pochopitelně neradi objektem pozornosti okolí. Testeři proti dotěrným pronásledovatelům s fotoaparáty a kamerami vymýšlejí různé fígle, třeba zkouší zmizet na plném parkovišti, člověk za volantem zatím neodhaleného BMW ale prostě šlápl na plyn a pokusil se ujet. Měl v zádech sportovní model téže značky, který byl nadstandardně vybaven rychloměrem s GPS a vícero kamerami.

Můžeme se proto kochat jízdním výkonem nového BMW Z4 za zády ještě novější řady 5 Touring. Nedlouho vyráběný sporťáček generace G29 jede i se čtyřválcovým motorem velmi obstojně, „protivník” v zahaleném prototypu faceliftované pětky měl co dělat, aby se jakkoli vzdálil. Dotírající roadster sDrive30i byl vybaven přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 190 kW (258 koní) a 400 Nm, což v dnešní době není bůhvíjaký výkon, na dosažení maximální rychlosti omezené na 250 km/h ale stačil snadno.

Po chvíli kočkování se řidič kombíku na části dálnice s rychlostním omezení vzdal a nechal se zvěčnit i s polepenými částmi inovovaného modelu. Podvečerní záznam ukázal pružnost foukaného čtyřválce, který umí i 255 km/h odměřených aplikací s GPS. Záběry uklidnily všechny vystrašené čekatele na velikost a tvar předních ledvinek vyvíjené řady 5 modelového roku 2021 - u ní se tradiční poznávací znak bavoráků nemístně velkým zjevně stát nechystá.


Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 1 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 01Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 2 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 02Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 3 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 03Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 4 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 04Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 5 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 05Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 6 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 06Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 7 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 07Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 8 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 08Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 9 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 09Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 10 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 10Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 11 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 11Řidič naháněl maskovaný prototyp BMW ve 250 km/h, tovární pilot nedal kůži lacino - 12 - BMW Z4 a testovaci rada 5 Touring 12
Šofér BMW Z4 sDrive30i takto pronásledoval testovací prototyp faceliftovaného BMW 5 Touring na Autobahnu. Továrnímu řidiči se to zjevně nelíbilo, nakonec ale kapituloval

Zdroj: Cars on Autobahn@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše