Ruská policie naletěla na klasický halloweenský žertík, řidiče stejně zatkla

Halloween nemá na východě Evropy prakticky žádnou tradici a slavit jej zde typickými americkými způsoby může vyvolat nepochopení okolí. A v Rusku vést klidně až k zatčení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruská policie naletěla na klasický halloweenský žertík, řidiče stejně zatkla

6.11.2019 | Petr Miler

Ruská policie naletěla na klasický halloweenský žertík, řidiče stejně zatkla

/

Halloween nemá na východě Evropy prakticky žádnou tradici a slavit jej zde typickými americkými způsoby může vyvolat nepochopení okolí. A v Rusku vést klidně až k zatčení.

Zatímco u nás slavíme začátkem listopadu Svátek zesnulých neboli tzv. Dušičky, v anglosaských zemích se na konci října oddávají oslavám Halloweenu. Vzhledem k vlivu některých amerických firem na kulturu všude ve světě halloweenské tradice nějakým způsobem pronikly i k nám, kdybyste ale u někoho zazvonili na dveře s rčením „Koledu, nebo vám něco provedu”, což je hezký český ekvivalent slov „Trick or treat”, patrně dostanete koštětem po hlavě. A pak ještě několikrát, až dotyčnému napatláte na kliku dveří zubní pastu.

Hledat u nás pochopení pro tradiční halloweenské oslavy je zkrátka marné a ještě více to platí v Rusku. Přesto jednoho z tamních řidičů napadlo slavit tento svátek pěkně po americku a do víka pátých dveří svého Mercedesu C Kombi skřípnout figurínu člověka, aby to vypadalo, jakože převáží mrtvolu. Něco takového je v Americe naprostá klasika, v obchodech se dokonce prodávají sady, které vám dovolí auto takto nakašírovat a okolí to leda pobaví. V Rusku se dotyčný dočkal docela jiné reakce.

Vyděšení řidiči jiných vozů v domnění, že skutečně převáží mrtvého člověka, jehož nohy koukají z kufru, kontaktovali policii, která ve spolupráci s Ruskou národní gardou řidiče zastavila. Na tom by ještě nebylo nic až tak zavrženíhodného, i když ale zasahující složky musely hned poznat, že se jedná o nevinný žert, gardisté řidiče stejně zadrželi a převedli k vysvětlení. Docela by nás zajímalo, jakého vysvětlení se dočkali. „Ano pánové, je to skutečně figurína, jak jste sami viděli?” Možná.

Aby toho nebylo málo, národní garda vydala k celé věci prohlášení s přiloženými fotkami, podle nějž prý příslušníci samozřejmě okamžitě věděli, že jde o figurínu. Proč tedy řidiče zadrželi? To nikdo neví, asi byli naštvaní, že za už notně zimního večera museli něco dělat. Tak či onak se nyní rozjelo interní vyšetřování a jsme docela zvědavi na jeho závěry. Jakkoli si řidič sám naběhl, neboť Rusové na podobné žerty nejsou zvyklí, jeho zadržení je opravdu obtížně ospravedlnitelné.


Ruská policie naletěla na klasický halloweenský žertík, řidiče stejně zatkla - 1 - Ruska policie vs Halloween 2019 01Ruská policie naletěla na klasický halloweenský žertík, řidiče stejně zatkla - 2 - Ruska policie vs Halloween 2019 02
Halloweenský žertík se v Rusku řidiči moc nevyplatil, policie jej ve spolupráci s národní gardou zastavila a zadržela

Ruská policie naletěla na klasický halloweenský žertík, řidiče stejně zatkla - 3 - Ruska policie vs Halloween 2019 03Ruská policie naletěla na klasický halloweenský žertík, řidiče stejně zatkla - 4 - Ruska policie vs Halloween 2019 04
V Americe jsou podobné vtípky na Halloween naprosto běžné, policie by musela pozavírat půlku lidí, kdyby něco takového síthala

Zdroje: RIA Novosti, Rosguard, Chadstone Kia@Tumblr

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše