Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned

Předjíždění na silnici s obousměrným provozem je potenciálně problematický manévr v jakémkoli provedení. V tomto je ryzím koledováním si i malér.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned

22.2.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Předjíždění na silnici s obousměrným provozem je potenciálně problematický manévr v jakémkoli provedení. V tomto je ryzím koledováním si i malér.

Mnoho přehlížených řidičských chyb se děje během předjíždění, jednom z nejsložitějších manévrů, se kterými je třeba se při jízdě pravidelně vypořádávat. Dostat se před následující auto na silnici s protijedoucími vozidly je sled po sobě jdoucích úkonů, který je potřeba mít dobře zažitý. Pozorní řidiči během krátké doby získají správné návyky kam se koukat, čeho si všímat, jak šlápnout na plyn a kam se zařadit. A dokáží v těchto situacích používat zdravý rozum, aby věděli, co si v hustém provozu mohou dovolit a co ne.

Mezi takové rozhodně nepatří ruská řidička červeného Nissanu Micra, která světu názorně předvedla, jak se na silnici určitě nechovat. A ke své smůle byla okamžitě konfrontována s možnými následky. Předem musíme říci, že hrozivě vypadající nehodu posádka Micry přežila jen s poučným zážitkem, nechybělo ale mnoho, aby tu šlo o zdraví nebo dokonce o život.

Vše se odehrálo na okresce se dvěma jízdními pruhy, na které řidič s kamerou následuje pomaleji jedoucí dodávku. Na začátku obě auta předjede tmavý Volkswagen, bez stresu a komplikací. Pět vteřin za ním přiletí do záběru stříbrný japonský sedan zleva, na čemž by nebylo nic až tak mimořádného. Téměř současně se ale před kamerou objeví i červený Nissan, zprava.

Ona řidička se zkrátka rozhodla, že pomalejší auta bude dobré podjet odstavným pruhem. To je samo o sobě nerozumné, dotyčná ale nepřemýšlela hned dvakrát a nenapadlo jí, že udělat z jednoho pruhu tři - když to nikdo jiný nečeká - může mít fatální následky. Řidič oné pomalejší dodávky totiž předjíždějícímu autu začal uhýbat vpravo na širokou krajnici. Nenapadlo jej ovšem čekat tam další vůz blížící se zezadu.

Právě v tu chvíli ale jela odstavným pruhem ona dáma s Microu, která po spatření dodávky trochu zpanikařila a při ostrém brzdění sjela pravou částí vozu na nezpevněný povrch. To ji dostalo do smyku, který ji vrhl rovnou pod ostatní projíždějící auta. Měla ale štěstí v neštěstí, od jiného vozu se odrazila do příkopu vedle krajnice a i když skončila na střeše, více než rozmlácené auto z toho nebylo.

Ze zničeného Nissanu řidička vyvázla v šoku, ale jinak bez větších zranění. Určitě si bude pamatovat, že nemá předjíždět odstavným pruhem. A pokud by snad někdy nebylo zbytí (každý může kolem pomalejšího provozu chvátat třeba do nemocnice...), je třeba v takové situaci počítat se všemi možnými scénáři a nevyrážet do odstavného pruhu prakticky naslepo. To prostě nemůže dopadnout a tady to také nedopadlo dobře...


Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned - 1 - Nissan Micra ukazka jak se nema predjizdet 01Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned - 2 - Nissan Micra ukazka jak se nema predjizdet 02Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned - 3 - Nissan Micra ukazka jak se nema predjizdet 03Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned - 4 - Nissan Micra ukazka jak se nema predjizdet 04Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned - 5 - Nissan Micra ukazka jak se nema predjizdet 05Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned - 6 - Nissan Micra ukazka jak se nema predjizdet 06


Video způsobuje husí kůži, ale naštěstí je škoda jen na majetku. Špatný nápad a ještě horší provedení v plné kráse.

Zdroj: RoadCams@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše