Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Saab 9-3 Cabrio Independence Edition: symbol nezávislosti oficiálně
26.2.2011 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Jak bylo avizováno, Saab si pro své výročí nezávislosti připravil speciální úpravu otevřeného Saabu 9-3. Máme více podrobností i fotografií.
Saab má radost, že přežil svou klinickou smrt a hlasitě to dává najevo. Pro Ženevu si připravil poslední facelit modelu 9-3 a kombi odvozené od 9-5. Doprovod jim bude dělat speciální edice Saabu 9-3 Cabrio, kterou jsme vám poprvé představili na začátku tohoto týdne.
Ve středu, tedy přesně v den výročí, bylo toto auto představeno veřejnosti a my tak můžeme přinést podrobnosti. Je založeno na modelu 9-3 Cabrio Griffin Aero, ke kterému přidává specifickou metalízu Amber Orange a 18" litá kola s dvoubarevným lakováním. V interiéru speciální edice najdeme sedadla čalouněná světlou kůží s oranžovými doplňky, obložení palubní desky z uhlíkových vláken, ukazatel plnicího tlaku a další exkluzivní prvky.
V závislosti na zemi prodeje bude možno volit mezi třemi motory. Základem bude diesel o objemu 1,9 l a výkonu 180 k, nad ním bude stát přeplňovaný benzínový dvoulitr o výkonu 220 k a nabídku završí verze Biopower téhož motoru. Všechny motory bude možno zkombinovat buď s manuální nebo automatickou šestistupňovou převodovkou.










Saab 9-3 Convertible Independence Edition
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
včera
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Dosud tajná soukromá sbírka nejlepších Bugatti se poprvé ukázala světu, hodnota aut jde do miliard
25.1.2026
Nejnovější články
Kvůli tomuhle vás Volkswagen musí dostat do svých elektrických modelů do dvou let, i kdyby na chleba nebylo
před 4 hodinami
Ferrari přiznalo, že jeho zákazníci své hybridy téměř nikdy nedobíjí, hybridní režim nepoužívají. To mělo velký smysl je začít nabízet, že?
před 5 hodinami
Hned dva modely Tesly končí bez jakékoli náhrady, firmě zůstane v ruce vlastně jen jeden dekádu starý vůz ve dvou verzích
před 7 hodinami
U Mansory se asi lekli toho, že pro jednou udělali něco normálního, a tak si hned spravili chuť novým „humáčem”
před 8 hodinami
Jaguar už žádná vlastní auta nenabízí, a tak má v opuštěných britských továrnách vyrábět vozy čínských značek
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 01.29. 19:15 - Spectral
- Řidiči, co to mají v ruce... 01.29. 19:14 - M.Z.
- Rychlodotazy 01.29. 18:55 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 01.29. 17:36 - petr_riha
- Opel obecně 01.29. 17:09 - Snowman000
- VZKAZY 01.29. 17:01 - pavproch
- BMW Divize 01.29. 16:49 - pavproch
- Přituhuje 01.29. 16:18 - petr_riha
