Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto)

Seat si pro letošní Ženevu připravil koncept kompaktního SUV IBX. Dříve nebo později by se z něj měl stát sériový model s „vnitřnostmi” chystaného Audi Q3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto)

2.3.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Seat si pro letošní Ženevu připravil koncept kompaktního SUV IBX. Dříve nebo později by se z něj měl stát sériový model s „vnitřnostmi” chystaného Audi Q3.

Již včera jsme vám přinesli uniklé fotografie konceptu Seat IBX, a tak jsme s publikací dalších informací a snímků nespěchali a dali přednost žhavějším tématům. Nyní bychom se ale k IBX rádi vrátili a doplnili pár dalších informací a fotografií. Ostatně, nafotili jsme jej pro vás i přímo v Ženevě, kde se činí naši fotografové.

Vůz je na první pohled jasným designovým konceptem, který má k výrobě docela daleko. Na druhou stranu sama automobilka jej označuje za demonstraci možností budoucího rozšíření modelové řady, a tak rozhodně nejde o žádný šílený koncept sloužící leda pro potěchu jeho tvůrce. My navíc z neoficiálních zdrojů víme, že snaha Seatu uvést do výroby kompaktní SUV s technikou Audi Q3 je enormní a předpokládáme, že bude dříve či později korunována úspěchem.

Koncept IBX je dlouhý 4,26 metru, široký 1,8 metru a vysoký 1,62 metru a je tedy o něco menší než Volkswagen Tiguan. Jeho vzhled pochází z pera Luca Donckerwolkeho, současného šéfa designu Seatu a dřívějšího designéra Lamborghini. Linie vozu jsou tak podobně u Lamborghini spíše hranaté a přímočaré ačkoli nevypdají příliš „produkčně”, Donckerwolke nicméně uvádí, že IBX naznačuje vzhled dalších nových modelů značky.

Pod kapotou najdeme elektromotor neznámých parametrů beroucí energii z blíže nespecifikovaných akumulátorů. S ohledem na udávaný dojezd 45 kilometrů půjde ale minimálně v druhém případě o sadičku velmi skromnou. Samozřejmě, pokud se vůz přiblíží výrobě, dostane spíše klasické agregáty TDI a TSI, počítá se též s pohonem všech kol.

Uvidíme, jak se bude osud IBC vyvíjet dále. Pokud by měl opravdu mířit k sériové výrobě, mohli bychom se další vývojové verze dočkat ještě letos na autosalonu ve Frankfurtu.


Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 1 - Seat IBX zive 01Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 2 - Seat IBX zive 02Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 3 - Seat IBX zive 03Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 4 - Seat IBX zive 04Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 5 - Seat IBX zive 05Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 6 - Seat IBX zive 06Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 7 - Seat IBX zive 07Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 8 - Seat IBX zive 08Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 9 - Seat IBX zive 09
Seat IBX na živých snímcích ze Ženevy

Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 10 - Seat IBX oficialni 01Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 11 - Seat IBX oficialni 02Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 12 - Seat IBX oficialni 03Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 13 - Seat IBX oficialni 04Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 14 - Seat IBX oficialni 05Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 15 - Seat IBX oficialni 06Seat IBX: koncept španělského SUV oficiálně (+ živé foto) - 16 - Seat IBX oficialni 07
A IBX na sadě oficiálních fotek

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše